Urodzinowy Tort Modlitwy Jana Pawła II

tort na stronę

Dziś setne urodziny św. Jana Pawła II. Z tej okazji KSM i dzieci z naszej parafii przygotowały Urodzinowy Tort Modlitwy. Miało być 100 świec z modlitwą do św. Jana Pawła II, a okazało się że jest ich 140. Mimo, że tort ma 250 cm średnicy, to część urodzinowych świec musiała zostać umieszczona na dodatkowej tablicy. Ze względu na wiatr, który zdmuchiwał nam świece, nasz tort można zobaczyć w przedsionku kościoła. Zapraszamy do modlitewnej degustacji.

Kilka zdjęć w naszej tutaj.

Urodzinowy Tort Modlitwy

Jan paweł II z krzyzem

W poniedziałek obchodzić będziemy setne urodziny św. Jana Pawła II. Wraz KSM i dziećmi z naszej parafii chcemy przygotować dla naszego Jubilata prezent urodzinowy. Skoro urodziny, to nie może zabraknąć tortu. Jednak dla Jana Pawła II musi to być tort wyjątkowy. Chcemy przygotować Urodzinowy Tort Modlitwy. Tak duży, żeby było go widać z nieba.

Zachęcamy, aby każde dziecko (ale mogą także starsi) wykolorowało zamieszczoną niżej świecę i napisało na jej odwrocie swoją modlitwę do Jana Pawła II. Może to być podziękowanie, może to być prośba. Mogą tam być także nasze dobre uczynki i postanowienia, które będą naszym urodzinowym prezentem.

Prosimy, aby do niedzieli przygotowaną świecę dostarczyć do przedsionka kościoła.

Mamy nadzieję, że w poniedziałek przynajmniej sto świec pojawi się na naszym Urodzinowym Torcie Modlitwy.

Do pobrania: świeca

Majówki

mb borzecinska

Nabożeństwa majowe codziennie o 18.00.

Zachęcamy do udziału także za pośrednictwem transmisji internetowej.

Komunia na rękę

W związku z trwającą pandemią przypominamy w jaki sposób przyjmować Komunię Świętą na rękę:

Komunię Święta przyjmujemy w postawie stojącej na lewą dłoń (otwartą!), podtrzymywaną przez prawą. Dłonie (lewa na prawej) powinny być na wysokośći ramion (!), wysunięte do przodu  (nie za nisko i nie przy sobie). Kiedy kapłan położy Pana Jezusa na naszej dłoni (lewej!), prawą dłonią wkładamy Komunię do ust. Komunię przyjmujemy przy kapłanie. W żadnym wypadku nie wolno odejsć z komunią na ręce (!).

Osoby przyjmujące Komunię Świętą do ust prosimy o podejście po osobach, które pragną przyjąć Komunię na rękę.

Wyniki konkursu Pisanek i Koszyków

pisanki plakat

Zakończyło się głosowanie w Internetowym Konkursie na Pisankę i Koszyk Wielkanocny. Gratulujemy wszystkim autorom prac. Pokazaliście najpiękniejsze pisanki z Waszego domu, dlatego każdy z Was zasługuje na pierwsze miejsce. Wszystkie prace można zobaczyć tutaj.

Poniżej podajemy wyniki głosowania internautów:

Koszyki wielkanocne:

Przedszkole:

1.Patryk Tabor

2.Krzysztof Maślak

3.Lena Wójcik

Klasy 1-3:

1.Martyna Duda

2.Antoni Grabowski

3.Edyta i Dominik Knap

Klasy 4-8:

1.Justyna Kudła

2.Martyna Chmura

3.Monika Rogóż i Antoni Gąsiorek

Dorośli:

1. Kazimiera Rogóż. Gratulujemy!

Pisanki:

Przedszkole: