Ogłoszenia 17.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

17 marzec 2019

1.     Druga niedziela Wielkiego Postu. Dzień Solidarności z misjonarzami poprzez modlitwę, post i jałmużnę. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć misjonarzy ofiarami do puszek. Od dziś Caritas parafialna rozprowadza paschaliki oraz baranki na stół wielkanocny. Ofiary składane to jałmużna dla ubogich, których wspiera Caritas Diecezjalna i Parafialna.

2.     Mszę Święte w tygodniu o godz. 6:30, wieczorem o godz. 17:00.

13.     Nabożeństwa Wielkopostne:

                        Droga Krzyżowa - piątek godz. 15:00 dla dzieci, godz. 17:00 dla dorosłych i        Msza Święta, godz. 19:00 dla młodzieży.

                        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:30. Pół godziny                      wcześniej w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po                             Gorzkich Żalach Msza Święta wieczorna.

4.     Wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia. W domu bł. Karoliny o godzinie 18:00. Zostaną poruszone problemy: Jak chronić małżeństwo przed rozpadem ? ; Oblicza depresji samotnych matek. ; Od samotnego do samodzielnego macierzyństwa. W spotkaniu weźmie udział s. Monika Ostaszewska SJK - Dyrektor Diecezjalnego Domu Samotnej Matki. Przy okazji spotkania będzie degustacja kawy oraz ciastko, a po katechezie możliwość spotkania z psychologiem.

5.     Środa nowenna do Matki Bożej. Zapraszam serdecznie czcicieli Matki Bożej Borzęcińskiej. Będziemy dziękować, a także prosić. Napiszmy nasze intencje na kartkach. Zostaną odczytane podczas nowenny.

6.     Przyszła niedziela trzecia Wielkiego Postu - Dzień Misjonarzy Męczenników. Ofiary składane na tace podczas Gorzkich Żali to wyraz naszej troski o piękno naszej świątyni. Szczególnie w okresie Wielkiego Tygodnia i świąt. Są to ofiary przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

7.     Spotkania:

- aspiranci - czwartek godz. 16:00

- akcja katolicka - czwartek godz. 18:00

- KSM - piątek godz. 20:00

- ministranci - sobota godz. 8:30

- lektorzy - sobota godz. 9:30

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

8.     W naszej szkole trwa rekrutacja do przedszkola. Można składać wnioski o przyjęcie. Więcej informacji w sekretariacie.

9.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł.

10.             Dziękuje za ofiary złożone w ostania niedzielę na parafialne inwestycje, te złożone na tacę i indywidualne. 

11.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny", miesięczniki "Mały Gość" "Miłujcie się" oraz prasa misyjna.

12.             Bardzo proszę abyśmy znaleźli czas, by przeglądnąć groby naszych bliskich. Zapraszam do uporządkowania po ostatnich wichurach, zdarzają się i przewrócone tablice.

13.             W tym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy: śp. Włodzimierza Sputo z DPSu oraz Władysławę Czesak z Warysia - 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu."Dobry Jezu a nasz Panie...".

Ogłoszenia 10.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

10 marzec 2019

1.     Pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Ofiary składane na tace przeznaczone na inwestycje parafialne.

2.     Mszę Święte w tygodniu o godz. 6:30, wieczorem o godz. 17:00.

3.     Nabożeństwa Wielkopostne:

            Droga Krzyżowa - piątek godz. 15:00 dla dzieci, godz. 17:00 dla dorosłych i Msza Święta,             godz. 19:00 dla młodzieży.

            Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:30. Pół godziny            wcześniej w        Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Gorzkich Żalach Msza Święta             wieczorna.

4.     Wtorek spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych, wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia. W domu bł. Karoliny o godzinie 18:00.

5.     Środa szósta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolice Piotrową. Polecimy Jego osobę Matce Bożej. Członkinie koła Radia Maryjao godz. 16:30 poprowadzą modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Po Różańcu Msza Święta, a po niej nowenna do Matki Bożej. Zapraszam czcicieli Matki Bożej Borzęcińskiej. Niech Nasza Matka usłyszy dziękczynienia i prośby, które przynieśmy, aby zostały odczytane podczas nowenny.

6.     Przyszła niedziela 2 Wielkiego Postu to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

7.     Spotkania:

- aspiranci - czwartek godz. 16:00

- KSM - piątek godz. 20:00

- ministranci - sobota godz. 8:30

- lektorzy - sobota godz. 9:30

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

8.     W naszej szkole zaczyna się rekrutacja do przedszkola. W dniach od 14 do 29 marca. Można składać wnioski o przyjęcie. Więcej informacji w sekretariacie.

9.     Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy angażowali się w wypieki i rozprowadzanie ciast w ubiegłą niedzielę, celem zdobycia funduszy na wsparcie pracy misyjnej naszego rodaka ks. Piotra Boracy. 

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł. .

12.             Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje 

13.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

14.             Wczoraj liturgią pogrzebową pożegnaliśmy: śp. Grażynę Kuliszewską - 14 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu."Dobry Jezu a nasz Panie...".

Ogłoszenia 03.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

03 marzec 2019

1.     Ósma niedziela zwykła. Po sumie rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne. Od godz. 12:00 adorują dzieci. Od godz. 13:00 mamy, od godz. 14:00 młodzież, a od godz. 15:00 ojcowie. O godz. 16:00 nieszpory i po nich Msza Święta. Caritas Parafialna i Szkolne Koło Caritas rozprowadzają po Mszach Świętych ciasta i ciasteczka wypieczone w naszych domach. Serdecznie dziękuje za te słodkości naszym parafiankom, które je wypiekły i ofiarowały. Zebrane ofiary zostaną przekazane naszemu rodakowi ks. Piotrowi Boracy pracującemu w Afryce.

$12.     Przez poniedziałek i wtorek trwamy w modlitwie adoracyjnej przygotowującej do przeżycia Wielkiego Postu. Dziś rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech ta intencja towarzyszy nam w te adoracyjne dni. Jutro patronuje nam św. Kazimierz Królewicz. Będziemy polecać solenizantów i naszą Ojczyznę. Porządek adoracji w poniedziałek i wtorek:

O godz. 6:30 Msza Święta po niej adorują uczestnicy.

Godz:

8:00 mieszkańcy Czarnawy i Działek.

9:00 - mieszkańcy Rejonu Pierwszego.

10:00 - mieszkańcy Rejonu Drugiego i Jackówka.

11:00 - mieszkańcy Od Ciernia do Centrum.

12:00 - mieszkańcy od kościoła do Granic.

13:00 - mieszkańcy Warysia .

14:00 - mieszkańcy Granic.

15:00 - mieszkańcy Borku i Łazów.

16:00 - mieszkańcy Centrum, a także kto nie mógł w wyznaczonych godzinach.

17:00 - zakończenie adoracji i Msza Święta.

       Proszę, aby mieszkańcy z poszczególnych rejonów podejmując adorację kilkanaście minut przeznaczyli na modlitwę w ciszy.

3.     W środę Popielec. Mszę Święte z posypaniem głowy popiołem o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. W Łazach o godz. 16:00, a w DPS o godz. 15:00. Składka ze środy popielcowej przeznaczona na cele charytatywne.

4.     Czwartek pierwszy miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynne za Dar Eucharystii i z prośbą o powołania do stanu duchownego. Polecimy także naszych kapłanów rodaków i siostry zakonne.

5.     Nabożeństwa Wielkopostne:

                        Droga Krzyżowa - piątek godz. 15:00 dla dzieci, godz. 17:00 dla dorosłych i                      Msza Święta, godz. 19:00 dla młodzieży.

                        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15:30. Pół godziny                                     wcześniej w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po                                 Gorzkich Żalach Msza Święta wieczorna.

6.     Niedziela przyszła pierwsza Wielkiego Postu i druga marca. Składka przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

7.     Spotkania:

- młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz rodzicami - wtorek godz. 17:00.

- aspiranci - czwartek godz. 16:00

- ministranci - sobota godz. 8:30

- lektorzy - sobota godz. 9:30

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

8.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł.

9.     Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje 

10.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

11.             W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy: śp. Małgorzatę Jędraszczak - 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu i śp. Józefa Bach - 11 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu."Dobry Jezu a nasz Panie...".

Ogłoszenia 24.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

24 luty 2019

1.     Siódma niedziela zwykła - synodalna. Dziś biblioteka parafialna nieczynna.

2.     Msze Święte w dni powszednie rano o godz. 6:30, wieczorem o godz. 17:00.

3.     Środa - członkinie Koła Radia Maryja o godz. 16:30 poprowadzą modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny. Po Różańcu Msza Święta, a po niej nowenna do Matki Bożej. Matka Boża jest naszą patronką, nieustannie o nas się troszczy. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Borzęcińskiej. Zapraszam też do składania podziękowań i próśb, które będą czytane podczas nowenny.

4.     Czwartek przed pierwszym piątkiem całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od rannej Mszy Świętej do wieczornej. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godz. 15:30. Zapraszam wszystkich szczególnie uczniów naszej szkoły i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5.     Piątek - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Msza Święta w DPS o godz. 15:00, w Łazach o godz. 16:00, dla młodzieży o godz. 19:00. Adoracja pierwszo piątkowa od godz. 16:00.

6.     Sobota pierwsza miesiąca. Nabożeństwo z modlitwą Różańcową wynagradzającą za zniewagi jakich ludzie dopuszczają się raniąc Niepokalane Serce NMP rozpocznie się o godz. 16:30. Po nabożeństwie Msza Święta w oprawie liturgicznej z niedzieli.

7.     Niedziela przyszła pierwsza miesiąca. Rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Po Mszach Świętych będzie można nabyć ciasta i ciasteczka z domowych wypieków. Rozprowadzać je będą Caritas Parafialna wraz z Szkolnym Kołem Caritas. Zebrane ofiary zostaną przekazane naszemu rodakowi ks. Piotrowi Boracy pracującemu w Afryce. Kto pragnął by upiec ciasto gorąco zapraszamy. Prosimy by je przynieść w sobotę na godz. 18:00 do Domu bł. Karoliny. W naszej parafii najbliższa niedziela rozpocznie także Nabożeństwo 40-godzinne, które będzie trwać przez 3 kolejne dni poprzedzające Środę Popielcową. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Pierwsze do adoracji zapaszmy dzieci ze Szkoły Podstawowej, dlatego zapraszam aby wzięły udział we Mszy Świętej o godz. 11:00. Będą adorować do godz. 12:30.

Na godz. 13:00 na adorację zapaszmy Matki całej parafii.

O godz. 14:00 - Młodzież z Gimnazjum, Szkół Średnich i pracująca.

O godz. 15:00 - Ojcowie całej parafii

O godz. 16:00 - odśpiewamy Nieszpory Eucharystyczne.

O godz. 16:30 - Msza Święta

8.     Spotkania:

- aspiranci - poniedziałek godz. 16:00

- chór -

- ministranci - sobota godz. 8:30

- lektorzy - sobota godz. 9:30

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 16:00

9.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 210 zł.

10.             Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje. 

11.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny" , miesięczniki misyjne oraz "Miłujcie się".

12.             W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy: śp. Emilię Hynek - 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu."Dobry Jezu a nasz Panie...".

Ogłoszenia 17.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE
17 luty 2019

1. Szósta niedziela zwykła. Zelatorów Róż Różańcowych zapraszam dziś na spotkanie o godz. 14:00 na plebani.
2. Mszę Święte w dni powszednie rano o godz. 6:30, wieczorem o godz. 17:00.
3. Środa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, a po niej Msza Święta.
4. Piątek Święto Katedry św. Piotra Apostoła.
5. Sobota wspomnienie św. Polikarpa Biskupa i męczennika.
6. Przyszła niedziela siódma zwykła - niedziela Synodalna.
7. Spotkania:
- Aspiranci - poniedziałek godz. 16:00
- Chór - wtorek godz. 19.00
- Akcja Katolicka - czwartek godz. 18:00
- KSM - piątek godz. 19:00
- Zespół Synodalny - piątek godz. 19:00
- Ministranci - sobota godz. 8:30
- Lektorzy - sobota godz. 9:30
- Schola - sobota godz. 9:30
- DSM - sobota godz. 10:30
8. Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. 
9. Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje
10. Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny" oraz miesięczniki misyjne.
11. Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza na spotkanie 22 lutego br. o godz. 10:00, które odbędzie się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie. Tematem będą bezpośrednie dopłaty obszarowe oraz harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014-2020.

Strona 1 z 27

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top