19 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

19 maja 2019

1.     Piąta Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 trzynaście dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą te dzieci i ich rodziny. Dziękczynienie za dar Eucharystii niech zrodzi się w każdym z nas. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania, które będziemy przeżywać przez cały Biały tydzień. Dlatego w tym tygodniu Msze Święte będą o godz. 18:00,a później Nabożeństwo Majowe.

2.     Spotkania:

- aspiranci - czwartek godz. 17:00

- KSM - piątek godz. 19:00

- Schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

3.     Serdecznie dziękuje rodzicom dzieci I Komunijnych za przygotowanie kościoła i obejścia na uroczystość I Komunii. Zapraszam na sobotę do podjęcia trudu posprzątania naszej świątyni Panie: Urszulę Tyrcha, Elżbietę Bąk, Ewę Bąk, Agnieszkę Ptaszek i Pana Wiesława Rogóż.

4.     Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

5.     Urząd Gminy przypomina, że 23 maja tj. czwartek, będą odbierane w Borzęcinie Górnym odpady wielkogabarytowe oraz zużuty sprzęt elektryczny. Prosi się o wystawienie odpadów do godz. 7:00 przed posesję z możliwością dojazdu samochodem ciężarowym. W przypadku gdy do posesji nie ma dojazdu należy wystawić odpady do głównych ciągów komunikacyjnych.

6.     Są aktualne czasopisma "Gość Niedzielny" i "Niedziela".

7.     W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Franciszka Czernek - 5 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu. "Wieczne odpoczywanie..."

12 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

12 maja 2019

1.     Czwarta Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Dzisiejsza składka jest inwestycyjna. Bóg zapłać za Waszą troskę i ofiary na cele parafialne.

2.     Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18:00. W niedzielę o godz. 16:00.

3.     Wtorek święto św. Macieja Apostoła.

4.     Środa wspomnienie św. Zofii. Zapraszam Wspólnotę Koła Radia Maryja do poprowadzenia modlitwy różańcowej w intencji Ojczyzny o godz. 17:30. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

5.     Czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika - Patrona Polski. Imieniny naszego pasterza Bp. Ordynariusza ks. Andrzeja Jeża.

6.     Piątek o godz. 9:00 Msza Święta dla całej społeczności naszej szkoły z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, patrona szkoły. Zapraszam rodziców i wszystkich, którzy pragną polecić nasze dzieci i młodzież Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

7.     Sobota -pierwsza spowiedź dzieci, które przystąpią w niedzielę do Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godz. 9:00. Zapraszam także rodziców i chrzestnych.

8.     Niedziela na Mszy Świętej o godz. 11:00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tej łaski dostąpi 13 dzieci.

9.     Trwają zapisy na tegoroczną Legnicę, która odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Koszt - 120 zł, zapisy do niedzieli u ks. Marka.

10.             Spotkania:

- aspiranci - sobota godz. 10:30

- Akcja Katolicka - czwartek godz. 19:00

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

 

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150 zł. Zapraszam na piątek godz. 10:00 rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

12.             Dziękuje za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na nasze parafialne inwestycje.

13.             Dziękuje serdecznie Wspólnocie Rady Parafialnej za podjęcie trudu zbierania funduszy na utrzymanie naszego cmentarza. Członkowie rady dostarczą listy do mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii w tym tygodniu. Ofiara, którą składamy to kwota 40 zł.

14.             7 czerwca w piątek w ośrodku zdrowia w Borzęcinie lekarz okulista będzie wykonywał komputerowe badanie ostrości widzenia w kierunku doboru okularów. Rejestracja w ośrodku zdrowia. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

15.             Są aktualne czasopisma "Gość Niedzielny" i "Niedziela".

16.             W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Jana Cioska - 2 Msze Święte od uczestników pogrzebu. "Wieczne odpoczywanie..."

5 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

5 maja 2019

1.     Trzecia Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna. Po wieczornej Mszy Świętej na godz. 17:00 zapraszam dziś Wspólnotę Rady Parafialnej.

2.     Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18:00. W niedzielę o godz. 16:00.

3.     Poniedziałek św. Filipa i Jakuba Apostołów. Młodzież z naszej parafii oraz z parafii Bielcza i Borzęcin Dolny w naszej świątyni o godz. 15:30 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Jana Styrny.

4.     Środa św. Stanisława Biskupa i męczennika - głównego patrona Polski i Diecezji. Z tej racji w Szczepanowie trwa od dziś tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława męczennika. Jako parafia mamy zaproszenie na sobotę 11 maja na godzinę 11:00. Piesza pielgrzymka wyruszy z pod kościoła o godz. 8:30. Zapraszam serdecznie

5.     W ramach odpustu w Szczepanowie dnia 6 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Szczepanowie jest spotkanie formacyjne dla Członków Caritas naszego dekanatu , prowadzone przez Dyrektora Caritas Diecezji. Zapraszam nasze Członkinie.

6.     Zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na środę godz. 17:00 do kościoła.

7.     Przyszła niedziela - Dobrego Pasterza. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam dzieci z klasy IV wraz z rodzicami na spotkanie w piątek o godz. 17:00 do kościoła.

8.     Można już zapisywać się na tegoroczną Lednicę, która odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Koszt - 120 zł, zapisy u ks. Marka.

9.     W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Zabawy. Wyjazd o godz. 9:30. Powrót około godziny 15:00. Zapisy u ks. Marka.

10.             Spotkania:

- KSM - piątek godz. 19:00

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz samym kandydatom. Dziękuje im za sumienną i pełną poświęcenia pracę.

12.             Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycję. 

13.             Zapraszam do nabywania czasopism katolickich. Są aktualne tygodniki "Gość Niedzielny" i "Niedziela".

14.             W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Józefa Kanię - 10 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu, śp. Eugeniusza Bryg - 3 Mszę Święte od uczestników pogrzebu i śp. Czesławę Guzy - 3 Mszę Święte od uczestników pogrzebu. "Wieczne odpoczywanie..."

28 kwiecień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

28 kwiecień 2019

1.     Dziś Święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych Caritas Parafialna zbiera ofiary do puszek na cele, które stawia sobie Caritas Diecezjalna. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Uczestnictwo w nim daje nam dziś możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Pielgrzymka autokarowa do Łagiewnik wyruszy z pod kościoła o godz. 12:30. Są jeszcze wolne miejsca - zapraszamy.

2.     Poniedziałek święto św. Katarzyny Sjeny - patronki Europy. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

Jutro kandydaci do bierzmowania rozpoczną swoje rekolekcje w Starym Sączu. Wyjazd autokaru o godz. 16:00 z pod szkoły. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

3.     Wtorek liturgiczna uroczystość głównego patrona Polski św. Wojciecha. We wtorek pierwsze nabożeństwo majowe.

4.     Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18:00, potem Msza Święta. Zapraszam wszystkich do uwielbienia Matki Chrystusa tym przepięknym nabożeństwem.

5.     Środa wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Nowenna do Matki Bożej połączona z nabożeństwem majowym. Zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami na godz. 17:00 na spotkanie organizacyjne w kościele.

6.     Czwartek przed pierwszym Piątekiem. Wspomnienie św. Atanazego. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzień Flagi Narodowej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 17:00.

7.     Piątek Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Dzień Modlitw za Emigrację. Rocznica Konstytucji 3 maja, a także pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo majowe o godz. 16:00, po nim Msza Święta wieczorna.

W piątek rozpocznie się Tridum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Kandydatów, rodziców i świadków bierzmowania zapraszamy na popołudniową Mszę Świętą.

8.     Sobota świętego Floriana Męczennika. Święto Patronalne Strażaków, pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Matki Bożej oraz św. Ojca Pio o godz. 17:30.

9.     W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 razem z nami modlić się będzie Schola Dziecięca "Ziarnka Nadziei". Po Mszy Świętej krótki koncert i możliwość nabycia płyty zespołu. Nabożeństwo Majowe o godz. 16:00, a po nim Msza Święta. Po Mszy Świętej zapraszam wspólnotę Rady Parafialnej na spotkanie na plebani.

10.             Spotkania:

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę godz. 8:00, aby kościół przygotowali do niedzieli kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź dla świadków, rodziców oraz bliskich kandydatów do bierzmowania sobota o godz. 17:00.

12.             Dziękuje za ofiarę 300 zł anonimową na nasze parafialne inwestycje.

13.             W sobotę 18 maja Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Starego Sącza na uroczystości związane z rozpoczęciem peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II. Relikwie te odwiedzą wszystkie parafie, w których działa Akcja Katolicka. Program uroczystości jest na naszej stronie. Zapisy w zakrystii.

14.             Zmarł Józef Kania, lat 55. Pogrzeb wtorek godz. 15:00 Msza Święta, godz. 14:30 - różaniec.

15.             Czasopisma aktualne "Gość Niedzielny" , "Niedziela" i "Miłujcie się".

22 kwiecień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

22 kwiecień 2019

Poniedziałek Wielkanocny

1.     Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte jak w niedzielę. Ofiary składane na tace są przeznaczone na KUL i UJPII.

2.     Najbliższe dni to Oktawa Wielkanocna. W piątek z racji Oktawy nie ma postu. Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego będziemy odprawiać po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.

3.     W tym tygodniu we wtorek patronem jest św. Wojciech Biskup, a w czwartek św. Marek Ewangelista. Ci Wielcy Święci to patroni naszych kapłanów pracujących obecnie wśród nas. Z racji Ich Imienin życzymy im radości z posługi kapłańskiej, siły i wytrwałości w tej posłudze oraz by nasza Patrona Matka Chrystusa swą macierzyńską miłością broniła, osłaniała i czuwała nad nimi, a święci patronowie byli motywacją do owocnej służby. Szczęść Boże.

4.     W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia, które rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.

5.     Spotkania:

- Kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami - środa godz. 18:00 ( Msza Święta)

- Zespół synodalny - piątek godz. 19.00

- Aspiranci - czwartek godz. 16:00

- KSM - czwartek godz. 19:00

- Akcja Katolicka - czwartek godz. 19:00

- Ministranci - sobota godz. 8:30

- Lektorzy - sobota godz. 9:30

- Schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

6.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł.

7.     Dziękuje za ofiary złożone na parafialne inwestycje. 

8.     Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska apeluje o niewypalanie traw. Brak opadów i susze mogą spowodować rozprzestrzenianie się pożarów.

9.     Są jeszcze aktualne czasopisma "Gość Niedzielny", "Niedziela" i "Miłujcie się".

Strona 1 z 29

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top