OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 wrzesień 2018

 

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

1.   Dwudziesta czwarta niedziela zwykła. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym tygodniu przeżywamy kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Msza Święta wieczorna o godz. 16:00 połączona z nieszporami. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

2.   Mszę Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem o godz. 18:00.

3.   Wtorek św. Stanisława Kostki patrona Polski - Patronalne święto młodzieży polskiej.

4.   We wtorek organizowany jest wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową Szlakiem Męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie. Autokar pojedzie od Radłowa i później w stronę Borzęcina Dolnego - można wsiadać na przystankach, ale prosimy zgłosić to przy zapisie w zakrystii. Wyjazd o godz. 14.20 spod kościoła. Powrót ok. godz.18.00. Nie jedziemy do Zabawy na Mszę Świętą. Koszt wyjazdu to 10 zł. Zapisy po każdej Mszy świętej w zakrystii lub u ks. Marka.

5.   Czwartek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla LSO. Wszystkich chłopców chętnych do włączenia się do służenia przy ołtarzu zapraszam na to spotkanie, będą zapisy.

6.   Piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Na godz. 19:00 zapraszam wszystkich tworzących Zespół Synodalny na spotkanie.

7.   Sobota na godz. 9:30 zapraszam Dziewczęta śpiewające w scholii na próbę, a o godz. 10:30 ma spotkanie Dziewczęca Służba Maryjna. Zapraszam chętne dziewczęta do zapisów.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich tworzących tą wspólnotę.

9.   Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i zapraszam na sobotę Panie: Barbarę Michalec, Helenę Kania, Elżbietę Nowińską, Teresę Kwaśniak i Barbarę Stąśko.

10.        Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje: rodzinie Pani Elżbiety Bąk, Waryś 325a za ofiarę 200zł i Pani Zofii Rogóż, Waryś 325 za ofiarę 200 zł.

11.        Zachęcam do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego".

12.        Wraz z Tarnowskim Biurem Pielgrzymkowym dla naszych parafian organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd 30 września - powrót 7 października. Opiekunem pielgrzymki będzie ks. proboszcz Mikołaj Piec. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszam do zapisów w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o szybkie podjęcie decyzji, potrzeba bowiem wczesnej rezerwacji hoteli. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.

13.        Za śp. Krystynę Bryg, którą pożgaliśmy liturgią pogrzebowa 21 sierpnia będzie sprawowanych 30 Mszy Świętych przez ks. Piotra Dydo-Rożnieckiego w Kazachstanie.

09 września 2018

 

1.     Dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Narodzenia NMP. Sumę będzie celebrował i homilię wygłosi ks. Józef Partyka.

2.     Mszę Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem o godz. 18:00.

3.     Wtorek spotkanie dla śpiewających w Scholii o godzinie 16.30 zapraszam.

4.     Środa Wspomnienie Najświętszego Imienia Marii.

5.     Czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma Biskupa i Doktora Kościoła. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszam kandydatów do bierzmowania, uczniów klas III Gimnazjum i klasy VIII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Zapraszam także liturgiczną służbę ołtarza na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej.

6.     Piątek Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Na godzinę 19:00 zapraszam młodzież z KSM na spotkanie.

7.     Sobota wspomnienie NMP Bolesnej. Na godz. 10:30 zapraszam Dziewczęcą Służbę Maryjną. Wyjazd młodzieży na Synaj do Dębicy będzie w sobotę o godz. 12:15 z pod kościoła.

8.     Przyszła niedziela - Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

9.             Od poniedziałku będą nas odwiedzać Panowie Kominiarze: Poniedziałek - mieszkańców Borzęcina Górnego od Państwa Fasuli do kościoła i domy wokół Urzędu Gminy. Wtorek - od kościoła do granic włącznie, Środa - od Państwa Banasiów do Państwa Kijaków do mostu. Czwartek - od Państwa Gałków do Państwa Kaniów, Piątek - mieszkańców Czarnawy.

11.             Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

$112.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" i "Apostolstwo chorych".

13.             W środę liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Juliana Piękosz, za którego zostanie odprawionych 10 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu: "Wieczne odpoczywanie...".

02 wrzesień 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

02 wrzesień 2018

1.     Dwudziesta druga niedziela zwykła - adoracyjna.

2.     Mszę Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem o godz. 18:00.

3.     Poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Uroczyste rozpoczęcie Roku Szklonego i Katechetycznego Mszą Świętą o godz. 9:00. Przywóz uczniów na Mszę Świętą: Łazy godz. 8:40, Waryś godz. 8:40.

4.     Czwartek pierwszy miesiąca. Zapraszam na spowiedź przed uroczystością odpustową. Rozpoczęcie o godz. 16:30. Każdy czwartek poprzedzający pierwszy piątek miesiąca przeżywamy jako dziękczynienie za Dar Eucharystii, który zostawił nam Jezus Chrystus. Zapraszam wszystkich do tego dziękczynienia. Okazją będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji przez cały ten dzień. Niech to będzie dla wszystkich parafian okazją do nawiedzenia naszego kościoła. Troskę o Najświętszy Sakrament zawierzam siostrom i braciom z naszych Wspólnot Różańcowych.

5.     Piątek pierwszy miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Proszę o zgłaszanie wszystkich, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, a stan zdrowia nie pozwala uczęszczać do kościoła. Adoracja wynagradzająca za grzechy oraz spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17:00. Zapraszam młodych na Mszę Świętą o godz. 20:00.

6.     Sobota Uroczystość Narodzenia NMP głównej patronki naszej Diecezji, a także naszej parafii. Msze Święte w porządku niedzielnym. Jedynie wieczorna o godz. 18:00. Uroczystej sumie będzie przewodniczył ks. Czesław Rechul. Wraz z nim będziemy dziękować za 25 lat jego posługi kapłańskiej. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej Mszy Świętej.

7.     W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP. Sumę będzie celebrował i homilię wygłosi ks. Józef Partyka.

8.     W sobotę 15 września w Dębicy odbędzie się kolejny Synaj - diecezjalne spotkanie młodzieży. Spotkanie rozpocznie się o 13.30, a zakończy w godzinach wieczornych. Gościem tego spotkania będzie kard. Luis Tagle z Filipin. Zachęcamy wszystkich młodych do udziału. Zapisy na wspólny wyjazd do przyszłej niedzieli u ks. Marka. 

9.     W tym tygodniu w środę liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Wacława Zaród, za którego zostaną odprawione 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu.       Ks. Adam Czuj od dziś sprawuje Msze św. gregoriańskie za śp. Marcina Postawę zamówione z ok. pogrzebu.

10.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła. Zapraszam, aby w najbliższy piątek grupa sprzątających była podwojona by jak najlepiej przygotować naszą świątynie na uroczystości jubileuszowe i odpustowe. Rozpoczęcie sprzątania o godz. 10:00. Bardzo proszę, aby przyszło także kilku mężczyzn.

11.             Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje. Została podpisana umowa z Zarządem Województwa Małopolskiego na wsparcie finansowe prac związanych z renowację ołtarza św. Józefa. Prowadzone są prace na plebani związane z uszczelnieniem pokrycia dachowego, poprawą wentylacji, częściową wymianą instalacji elektrycznej oraz remontem łazienek w części zamieszkałej przez kapłanów.

13.             Pragnę przypomnieć, że wszelkie prace na cmentarzu należy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Firmy wykonujące prace ponoszą opłaty, których wysokość zależy od rodzaju wykonywanych prac.

14.             Zachęcam do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego", "Mały Gość Niedzielny" i "Apostolstwo chorych".

XVII n. zw. 2018

Informacje duszpasterskie - XVII n. zwykła – 29.07.2018r.

  1. Dziś Nieszpory o godz. 16.00; zachęcamy do udziału. Msze św. w porządku niedzielnym.

Odpowiadając na Apel Biskupa podejmijmy abstynencję dla dobra Ojczyzny.

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.30. Niech rodzice dopilnują, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi także w wakacje. Msze św. wotywne będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 19.00.

W I czwartek Godzina Święta o godz. 18.00; zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Do chorych kapłani udadzą się w I sobotę od godz. 8.00; prosimy zapisać chorych.

W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 18.30.

  1. Wycieczka parafialna w Pieniny wyruszy jutro spod kościoła o godz. 7.00. Ks. Marek będzie po Mszy św. wieczornej do dyspozycji ostatnich wyjaśnień.
  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: wtorek – św. Ignacego z Loyoli, kapł.; środa – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. K-ła; sobota – św. Jana Vianne’ya; patrona ks. Proboszczów i wszystkich Kapłanów. Módlmy się o świętość życia dla kapłanów za wstawiennictwem św. Jana Vianne’ya.
  1. 02 sierpnia możemy zyskać „Odpust Porcjunkuli”; pod zwykłymi warunkami, nawiedzając jakikolwiek kościół.
  1. Grupy duszpasterskie (Radę Parafialną, Caritas, Akcję Katolicką, NSE) zapraszam na spotkanie integracyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.30 do domu duszpasterskiego. Msza św. dziękczynna w niedzielę o godz. 11.00.
  1. 15 sierpnia tradycyjnie poświęcamy wieńce żniwne; pomyślmy już teraz w poszczególnych rejonach, aby wykonać choćby symboliczny wieniec, jako wotum wdzięczności Matce Bożej.
  1. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaprasza na XV Marsz Trzeźwości w Tarnowie 04 sierpnia. Informacja w gablocie.

10.W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna na dokończenie elewacji na organistówce.

11.W najbliższą sobotę odbędzie się obowiązkowe szczepienie psów (od 3-go miesiąca). Więcej informacji w gablocie i na plakatach.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, Niedziela …

13. Od uczestników pogrzebu śp. + Tadeusza Kwaśniaka będzie oprawionych 10 Mszy św.; a z pogrzebu śp. + Tadeusza Proroka również 10 Mszy św. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

Informacje duszpasterskie - XVI niedziela zwykła – 22.07.2018 r.

Informacje duszpasterskie - XVI niedziela zwykła – 22.07.2018 r.

1.                Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą. Msze święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 16.30. W Łazach o 10.00. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy Nieszporami o godz. 16.00.

2.                Po Mszy o 9.00 i 11.00 poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia świętego Krzysztofa. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.

3.                W dni powszednie Msze Święte o godz. 6.30 i 19.00.

4.                Jutro wspomnienie św. Brygidy - patronki Europy, we wtorek świętej Kingi - patronki Diecezji Tarnowskiej, w środę św. Jakuba Apostoła, a w czwartek świętych Joachima i Anny - rodziców Maryi.

5.                W środę po wieczornej mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6.                Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła i przyozdobienie ołtarzy kwiatami.  Na najbliższą sobotę do sprzątania prosimy: Joanna Rogóż, Renata Kukiełka, Zofia Świątek, Maria Nowak, Roman Daniel.

7.                W kancelarii parafialnej trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

8.                Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem jest: Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra.

Strona 1 z 22

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top