Ogłoszenia 20.01.2019 r.

20 stycznia 2019

1.     Druga niedziela zwykła - Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. O godz. 17:30 w sali GOK po raz trzeci zostanie wystawiony spektakl pt. "Żłóbek Betlejemski". Czeka nas w 4 odsłonach profesjonalna gra aktorów, oryginale stroje oraz chwytająca za serce muzyka.

Dziś także w kościele pw. Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym o godz. 14:00 jasełka oraz koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez zespół szkolno-przedszkolny im. bł. Karoliny Kuzkówny w Borzęcinie Dolnym. Zapraszam serdecznie.

2.     Mszę Święte w dni powszednie rano o godz. 6:30, wieczorem o godz. 17:00.

3.     Poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki - Dzień Babci.

4.     Wtorek - Dzień Dziadka.

5.     Środa - wyjazd do teatru młodzieży zaangażowanej w przygotowanie spektaklu pt. "Żłóbek Betlejemski" . Wyjazd z pod kościoła o godz. 14.00

6.     Czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego.

7.     Piątek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

8.     Sobota wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa Biskupów. O godz. 17:00 w Szczepanowie odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Rozpoczęcie eucharystią i uwielbieniem Pana Jezusa. Będzie też czas na Duchową Łączność z Ojcem Świętym i młodzieżą z zgromadzoną w Panamie. Zapraszam wszystkich młodych, a szczególnie osoby zaangażowane w grupach parafialnych. Lektorów proszę o zabranie alb, spotkanie zakończy się około godz. 22:00. Zapisy na wspólny wyjazd do wtorku u ks. Marka.

9.     W przyszłą niedzielę na parafialny opłatek o godz. 17:30 zapraszam wszystkich tworzących Wspólnoty: Rady Parafialnej, Chóru, Caritasu, Akcji Katolickiej, Zespołu Synodalnego oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

10.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł.

11.             Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

12.             W ostatnią niedzielę zakończyliśmy wizytę duszpasterską - kolędę. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i ofiary składane przy tej okazji.

13.             W dniach od 26 do 29 czerwca organizowana będzie w naszej parafii pielgrzymka do Wilna, gdzie odwiedzimy m.in. Ostrą Bramę, cmentarz na Rossie i miejsca związane z życiem św. S. Faustyny. Na Litwie zwiedzać będziemy także Kowno i Troki. Po Polskiej stornie odwiedzimy Sokółkę, Różany Stok, Studzieniczną oraz Klasztor w Wigrach. Ramowy program dostępny jest w gablocie. Do wyjazdu potrzebny jest ważny dowód osobisty (nie trzeba paszportu). Koszt 4-dniowej pielgrzymi to 300 zł i 130 euro. W cenę wliczone są śniadania i obiadokolacje oraz wszystkie bilety wstępu. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Marka. Przy zapisie podajemy pesel i wpłacamy 300 zł.

14.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. "Gość Niedzielny" i "Niedziela".

15.             Liturgią pogrzebową w tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek śp. Stanisława Siuduta - 5 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu. "Dobry Jezu nasz Panie...".