14 kwietnia 2019, ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA

14 kwiecień 2019

1.     Niedziela Palmowa - poświęcenie palm o godz. 11:00 z uroczystą procesją upamiętniającą triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gorzkie żale o godz. 15:30, wcześniej Droga Krzyżowa.

2.     Wtorek katecheza dla dorosłych Dom bł. Karoliny godz. 18:30. Zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych oraz wychowawców i wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia.

Poruszane problemy:a)Znaczenie granic, b)Normy i zasady, c)Czego naprawdę potrzebują dzieci?Weźmie udział psycholog – Agnieszka Szymańska

3.     Środa nowenna do Matki Bożej. Zapraszam serdecznie czcicieli Matki Bożej Borzęcińskiej. O godz. 17:00 spotkanie dla DSMu, a po nowennie spotkanie dla całej liturgicznej służby ołtarza.

4.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł.

6.     W czwartek rozpoczynamy wielkie świętowanie - 3 święte dni.

W Wielki Czwartek nie ma Mszy Świętej rano. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Jest to dziękczynienie za dar Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Kaplicy zwanej Ciemnicą na pamiątkę uwięzienia Zbawiciela. Adoracja w ciemnicy do godz. 22:00.

O godz. 20:00 - proszę, aby adorację poprowadziły Panie z Caritasu.

O godz. 21:00 - lektorzy.

7.     Wielki piątek - pamiątka Śmierci Zbawiciela. Ten dzień niech będzie w naszych domach szczególny. Wyłączmy telewizor i radio. Zadbajmy o ciszę.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy:

Od godz.: 7:00 - prywatna.

• od godz. 8:00 - mieszkańcy od Ciernia do młyna.

9:00 - mieszkańcy od młyna do Domu Ludowego.

10:00 - mieszkańcy rejonu II i Jackówka.

11:00 - mieszkańcy rejonu I.

12:00 - mieszkańcy od kościoła do Granic i Granice.

13:00 - dzieci szkolne i gimnazjum.

14:00 - mieszkańcy Borku i Łazów.

15:00 - mieszkańcy Warysia i Czarnawy.

16:00 - mieszkańcy Centrum i Działki.

O godz. 17:30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej.

O godz. 18:00 Liturgia Męki Pańskiej ; wspomnienie śmierci Zbawiciela i dziękczynienie za łaskę odkupienia, a także wynagrodzenie za grzechy i zniewagi. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja ; nie ma żadnej dyspensy. Proszę o przyozdobienie przydrożnych krzyży. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą i na wsparcie prześladowanych chrześcijan. Po Komunii Świętej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Kaplicy Grobu.

Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24:00.

O godz. 21:00 zapraszam na adorację matki i niewiasty - poprowadzą Panie z                                     Akcji Katolickiej.

O godz. 22:00 zapraszam na adorację ojców i mężczyzn - poprowadzą Panowie                     z Akcji Katolickiej i NSE.

O godz. 23:00 zapraszam do prowadzenia adoracji młodzież.

8.     Wielka Sobota - adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 7:00 - prywatna. Dalszy plan adoracji taki sam jak w Wielki Piątek.

Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9:00 ; 11:00 i o 12:00. Poświęcenie pokarmów po domach od godz. 9:00. Na godz. 9:00 proszę o dwa pojazdy do Borzęcina i jeden do Warysia. Na godz. 10:30 proszę o pojazd do Czarnawy i do Łazów.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00- poświęcanie ognia, liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Msza Święta.

9.     Wielka Niedziela - Uroczysta Procesja Rezurekcyjna rano ogodz.6.00. Proszę by przygotować wszystko co jest potrzebne do procesji: Baldachim, Chorągiew, Feletrony i świece. Po Procesji Msza Święta. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:00 i 16:00. W Łazach i DPSie o godz. 10:00.

10.             Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Jest aktualny "Gość Niedzielny" oraz "Niedziela".

11.             W tym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy: śp. Władysławę Curyło 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu oraz śp. Marię Stolarz - 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu."Dobry Jezu a nasz Panie...".