5 maja 2019

5 maja 2019

1.     Trzecia Niedziela Wielkanocna - Niedziela Biblijna. Po wieczornej Mszy Świętej na godz. 17:00 zapraszam dziś Wspólnotę Rady Parafialnej.

2.     Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 18:00. W niedzielę o godz. 16:00.

3.     Poniedziałek św. Filipa i Jakuba Apostołów. Młodzież z naszej parafii oraz z parafii Bielcza i Borzęcin Dolny w naszej świątyni o godz. 15:30 przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Jana Styrny.

4.     Środa św. Stanisława Biskupa i męczennika - głównego patrona Polski i Diecezji. Z tej racji w Szczepanowie trwa od dziś tygodniowy odpust ku czci św. Stanisława męczennika. Jako parafia mamy zaproszenie na sobotę 11 maja na godzinę 11:00. Piesza pielgrzymka wyruszy z pod kościoła o godz. 8:30. Zapraszam serdecznie

5.     W ramach odpustu w Szczepanowie dnia 6 maja o godz. 10.00 w Domu Pielgrzyma w Szczepanowie jest spotkanie formacyjne dla Członków Caritas naszego dekanatu , prowadzone przez Dyrektora Caritas Diecezji. Zapraszam nasze Członkinie.

6.     Zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na środę godz. 17:00 do kościoła.

7.     Przyszła niedziela - Dobrego Pasterza. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam dzieci z klasy IV wraz z rodzicami na spotkanie w piątek o godz. 17:00 do kościoła.

8.     Można już zapisywać się na tegoroczną Lednicę, która odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Koszt - 120 zł, zapisy u ks. Marka.

9.     W sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Zabawy. Wyjazd o godz. 9:30. Powrót około godziny 15:00. Zapisy u ks. Marka.

10.             Spotkania:

- KSM - piątek godz. 19:00

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz samym kandydatom. Dziękuje im za sumienną i pełną poświęcenia pracę.

12.             Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycję.

13.             Zapraszam do nabywania czasopism katolickich. Są aktualne tygodniki "Gość Niedzielny" i "Niedziela".

14.             W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Józefa Kanię - 10 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu, śp. Eugeniusza Bryg - 3 Mszę Święte od uczestników pogrzebu i śp. Czesławę Guzy - 3 Mszę Święte od uczestników pogrzebu. "Wieczne odpoczywanie..."