Ogłoszenia 28.07.2019

Informacje duszpasterskie XVII niedziela zwykła - 28.07.2019 r.

1.                 Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą, którą w naszej diecezji obchodzimy jako niedzielę Synodalną. O godz. 16.00 Msza święta połączona z Nieszporami.

2.                 Dziś po Mszy Św. poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.

3.                 W minionym Tygodniu imieniny obchodził nasz Pan Organista. Składamy mu serdeczne życzenia i polecamy Go Matce Bożej Borzęcińskiej. Msza Św. w Jego intencji będzie dziś o 11.00.

4.                 Jutro wycieczka do Krynicy. Zbiórka przed kościołem o 6.45. Prosimy zabrać nakrycie głowy, coś na deszcz, kanapki i zapas wody oraz wygodne buty.

5.                 W środę rozpoczynamy sierpień, który przeżywamy jako miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podjęcia tego trudu.

6.                 W tym dniu wspominamy również rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, dlatego o 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe.

7.                 Także w środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb, które będą odczytane w czasie nabożeństwa.

8.                 W pierwszy czwartek całodzienna Adoracja. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W miarę możliwości w wyznaczonych godzinach, aby zawsze ktoś czuwał przed Panem Jezusem.

9.                 Spowiedź będzie w czwartek od godz. 16.30. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych, aby z Bogiem rozpocząć ten kolejny miesiąc.

10.             W czwartek po południu i w piątek można zyskać odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, czyli wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź, komunia i modlitwa w intencjach Ojca świętego.

11.             W Pierwszy Piątek Msze wotywne o 6.30 i 18.00. w Łazach o 16.30.

12.             Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Chorych, których odwiedza ks. Proboszcz, odwiedzimy od godz. 10.00.

13.             Wieczorne nabożeństwo z racji pierwszej soboty rozpoczniemy o 17.30 modlitwą różańcową.

14.             W niedzielę za tydzień odpust w Bielczy ku Czci Matki Bożej Anielskiej.

15.             Jak co roku 15 sierpnia poświęcimy wieńce żniwne. Pomyślmy już teraz w poszczególnych rejonach o wykonaniu wieńców, jako wyraz naszej wdzięczności Matce Bożej za zebrane plony.

16.             Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

17.             Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła i ofiarę 150 zł.

18.             Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem jest: Gość Niedzielny, Niedziela, Promyczek Dobra dla dzieci.

19.             Od uczestników pogrzebu +Danuty Kopacz będzie odprawionych 13 Mszy świętych. Z pogrzebu +Kazimierza Fasuli 3 Msze Święte. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu...