Ogłoszenia 27.10.2019 r.

27 październik 2019

1.     Trzydziesta niedziela zwykła - Niedziela Synodalna, Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy dziś Bożej Opaczności za wspaniałą konsekrowaną wiele lat temu Świątynię i modlimy są za tych, którzy ją wznieśli.

2.     Różaniec w dni powszednie będzie o godz. 17:00 - w czwartek ostatni październikowy.

3.     W poniedziałek święto: św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.

4.     Wtorek spowiedź parafialna przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Będzie ona od godz. 15:00 do 16:30 z przerwą na Różaniec i Mszę św. a następnie od godz. 18:30 do 19:30 serdecznie zapraszamy wszystkich.

5.     W czwartek odbędzie się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych. Dzieci w strojach świętych czy to swoich patronów, czy ulubionych świętych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a następnie wspólnie przejdziemy na dalszą część spotkania. Zachęcamy aby być w kościele kilka minut wcześniej i zaprezentować swój strój. Prosimy aby dzieci zapoznały się ze swoim świętym i w miarę możliwości miały charakterystyczne dla niego rzeczy. Już teraz dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tego wydarzenia. Zakończenie Balu planowane jest na godz. 20.00.

6.     Piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Zmiana tylko po południu. Popołudniowa Msza Święta będzie na cmentarzu o godz. 14:00. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą Różańcową z wypominkami za zmarłych. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych

7.     W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy wejściach będą zbierane ofiary WSD w Tarnowie. Natomiast składka w czasie Mszy Świętej na cmentarzu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

8.     W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 6:30, 11:00 i 17:00 poprzedzone modlitwą z wypominkami. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.

9.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150zł. Zapraszam na czwartek godz. 8.00

10.             Serdecznie dziękuje za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

11.             W ostatnich dniach i w nadchodzących zapewne też pozbywaliśmy się odpadów i będziemy to czynić przy porządkowaniu grobów bliskich osób na naszym cmentarzu. Bardzo dziękuję za odpowiedzialne podejście do segregowania śmieci bo są takie osoby. Nasz cmentarz posiada dobrze opisane boksy do segregacji jednak tak wielu porządkujących swoje groby nie bierze tego pod uwagę. To bardzo generuje koszty za wywóz śmieci. Tym bardziej że koszty te wzrosły w ostatnim roku znacząco. Karygodna jest praktyka porzucania zużytych zniczy, wiązanek czy kwiatów gdzie popadnie, nierzadko na grobach niczyich, zapomnianych czy żołnierskich. Są też smutne praktyki lokowania reklamówek pełnych śmieci w różnych zakamarkach cmentarza. Bardzo proszę aby poświęcić trochę czasu na odniesienie swoich śmieci i sumienne segregowanie.

12.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" z płytą w cenie 6 zł, "Promyczek Dobra", kwartalnik "Miłujcie się" oraz prasa misyjna.