OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 wrzesień 2018

1.   Dwudziesta czwarta niedziela zwykła. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym tygodniu przeżywamy kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Msza Święta wieczorna o godz. 16:00 połączona z nieszporami. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

2.   Mszę Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem o godz. 18:00.

3.   Wtorek św. Stanisława Kostki patrona Polski - Patronalne święto młodzieży polskiej.

4.   We wtorek organizowany jest wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową Szlakiem Męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie. Autokar pojedzie od Radłowa i później w stronę Borzęcina Dolnego - można wsiadać na przystankach, ale prosimy zgłosić to przy zapisie w zakrystii. Wyjazd o godz. 14.20 spod kościoła. Powrót ok. godz.18.00. Nie jedziemy do Zabawy na Mszę Świętą. Koszt wyjazdu to 10 zł. Zapisy po każdej Mszy świętej w zakrystii lub u ks. Marka.

5.   Czwartek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla LSO. Wszystkich chłopców chętnych do włączenia się do służenia przy ołtarzu zapraszam na to spotkanie, będą zapisy.

6.   Piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Na godz. 19:00 zapraszam wszystkich tworzących Zespół Synodalny na spotkanie.

7.   Sobota na godz. 9:30 zapraszam Dziewczęta śpiewające w scholii na próbę, a o godz. 10:30 ma spotkanie Dziewczęca Służba Maryjna. Zapraszam chętne dziewczęta do zapisów.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam wszystkich tworzących tą wspólnotę.

9.   Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i zapraszam na sobotę Panie: Barbarę Michalec, Helenę Kania, Elżbietę Nowińską, Teresę Kwaśniak i Barbarę Stąśko.

10.        Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje: rodzinie Pani Elżbiety Bąk, Waryś 325a za ofiarę 200zł i Pani Zofii Rogóż, Waryś 325 za ofiarę 200 zł.

11.        Zachęcam do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego".

12.        Wraz z Tarnowskim Biurem Pielgrzymkowym dla naszych parafian organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. Wyjazd 30 września - powrót 7 października. Opiekunem pielgrzymki będzie ks. proboszcz Mikołaj Piec. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszam do zapisów w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o szybkie podjęcie decyzji, potrzeba bowiem wczesnej rezerwacji hoteli. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.

13.        Za śp. Krystynę Bryg, którą pożgaliśmy liturgią pogrzebowa 21 sierpnia będzie sprawowanych 30 Mszy Świętych przez ks. Piotra Dydo-Rożnieckiego w Kazachstanie.