1270 zł dla Fundacji Kapucyni i Misje!

W lutym Zespół Szkół w Borzęcinie przystąpił do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki", która miała na celu pozyskanie środków na zorganizowanie pomocy humanitarnej dla ofiar wojny w Republice Środkowoafrykańskiej, pozostających pod opieką misjonarzy kapucynów. I etap akcji miał miejsce 27 lutego na terenie szkoły, gdzie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Caritas i Samorządu Uczniowskiego rozprowadzali własnoręcznie upieczone pączki i ciasta. Wolontariusze udali się także z "afrykańskimi pączkami" do Urzędu Gminy. Dzięki hojności społeczności szkolnej i pracowników UG zebrano 410 zł.

II etap akcji przeprowadzono 2 marca przy współpracy z Parafią pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie. Ponad 20 wolontariuszy kwestowało po Mszach św. w kościele parafialnym oraz w kaplicy w Łazach, zachęcając mieszkańców do ofiary na potrzeby misji. Dzięki zachętom Księży i ofiarności parafian udało się zebrać 860 zł.  W sumie wpłacono 1270 zł na konto organizatora projektu - Fundacji Kapucyni i Misje, skąd pieniądze trafią do misjonarzy z przeznaczeniem na utrzymanie dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie akcji, a szczególnie wolontariuszom i ich rodzinom, ofiarodawcom oraz p. Marii Stelmach za upieczenie paczków na niedzielną kwestę.

W wypiek i rozprowadzenie ciast na terenie szkoły zaangażowali się wolontariusze: Bach Iwona, Machalski Konrad, Wesołowski Dawid, Rogóż Dawid, Obłąk Kamila, Banaś Dominika, Musiał Adrianna, Badoń Agnieszka, Kołodziejska Julita, Kułak Martyna, Sobota Dominika. Niedzielną zbiórkę przeprowadzili: Kamil Pilarski, Hubert Bąk, Rafał Kopacz, Kamila Olchawa, Dominika Banaś, Paweł Czaja, Maria Sworniowska, Bartłomiej Staśko, Nikodem Kwaśniak, AnetaWesołowska, Błażej Suda, Beata Hamielec, Anna Sworniowska, Aurelia Wiśniewska, Piotr Pudełko, Aneta Mazur, Mikołaj Rogóż, Konrad Wieczorek, Aleksandra Kozioł, Weronika Wesołowska, Wiktoria Rechul, Bartłomiej Prasoł, Klaudia Kozioł i Agnieszka Mach.

Opiekunowie akcji: Joanna Bodzioch, Halina Pudełko, ks. Rafał Zielonka, Katarzyna Winczakiewicz.

Tekst i zdjęcia: Joanna Bodzioch