Światowe Dni Młodzieży w Tarnowie 2014

XXIX Światowy Dzień Młodzieży

13 kwietnia, grupa młodzieży z naszej parafii wraz z 3 tys. młodych ludzi z całej diecezji uczestniczyła w obchodach XXIX Światowego Dnia Młodzieży w Tarnowie. Organizatorem wyjazdu był ks. Rafał Zielonka.

Obchody rozpoczęto o godz. 9.40 na terenie obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie. Pierwszym punktem programu było spotkanie ewangelizacyjne, które poprowadzili klerycki zespół Bethesda oraz zespół New Life'M wraz z uczestnikami Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych. Tam też z młodymi spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż. Spotkaniu towarzyszyły relikwie bł. Jana Pawła II i bł. Karoliny.

Następnie odbyła się Droga Krzyżowa, która przeszła ulicami miasta w kierunku kościoła bł. Karoliny, gdzie sprawowana była  uroczysta Eucharystia. Mszę św. koncelebrował ks. bp. Andrzej Jeż. Przed błogosławieństwem, delegacje młodzieży z poszczególnych dekanatów naszej diecezji otrzymały „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia", którą wierni wszystkich parafii będą mogli zabrać do swoich domów w wigilię kanonizacji bł. Jana Pawła II i przez całą Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Będzie to symbol duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wiernymi zgromadzonymi na uroczystościach kanonizacyjnych w Watykanie. W imieniu dekanatu szczepanowskiego Iskrę Miłosierdzia odebrali przedstawiciele młodzieży z naszej parafii.

Podczas spotkania nastąpiło również duchowe przyjęcie znaków Światowych Dni Młodzieży - kopii krzyża i ikony Matki Bożej. Organizatorem Dnia Młodzieży w Tarnowie był Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W wyjeździe uczestniczyli: Maria Sworniowska, Aurelia Wiśniewska, Beata Hamielec, Agnieszka Mach, Bernadetta Grajewska, Dominika Banaś, Bartłomiej Prasoł, Paweł Herma, Bartłomiej Staśko i Dawid Rogóż.

Tekst i zdjęcia: Joanna Bodzioch