Szkolenie przed ŚDM 2016

DSC 0037 800x531

7 maja wolontariusze należący do SKC uczestniczyli w szkoleniu na temat Światowych Dni Młodzieży. Dominika Banaś, dekanalna animatorka ŚDM, przedstawiła zebranym główną ideę ŚDM, symbole, hymn, patronów oraz logo.

Następnie asystent kościelny SKC oraz dekanalny opiekun młodzieży ks. Grzegorz Kozioł zapoznał wolontariuszy z planem ŚDM i zachęcił do modlitwy w tej intencji oraz uczestnictwa w comiesięcznym czuwaniu. Na koniec p. Joanna Bodzioch przekazała młodzieży informacje ze szkolenia opiekunów SKC, które odbyło się 27 kwietnia w Tarnowie, a także przedstawiła propozycje akcji charytatywnych z przeznaczeniem na ŚDM na najbliższe miesiące. Zaangażowanie uczniów ZS w przygotowania do ŚDM ma na celu m.in. uczenie tolerancji i otwartości na inne rasy i kultury oraz przeciwdziałanie dyskryminacji.

Dokonano również naboru do SKC na nowy rok szkolny 2015/16. Spotkanie zakończono modlitwą w intencji ŚDM.

Joanna Bodzioch