Pielgrzymka do Medjugorie

Medjugorie

W dniach 07-14.10.2018 roku organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Medjugorie i innych sanktuariów na Bałkanach. 

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi 800 zł i 200 euro (+15 Euro na bilety wstępu).

Zapisy i wszelkie informacje u ks. Proboszcza Mikołaja (tel. 601686584). Ksiądz proboszcz będzie także duchowym opiekunem pielgrzymki. 

Zainteresowanych prosimy o szybki kontakt, ale i przekazanie informacji znajomym, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z tego wyjazdu.

Ramowy program pielgrzymki wygąda następująco:

 

DZIEŃ I

Wyjazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. „Perła Dunaju” z Zamkowym Wzgórzem, wspaniałymi budowlami, majestatycznymi mostami. Przejazd do Mariji Bistricy, Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ II

MARIJA BISTRICA, PLITVICKIE JEZIORA, MEDJUGORIE

Msza Święta, śniadanie, wykwaterowanie i dalsza podróż. Zwiedzanie Plitvickich Jezior - Narodowy Park wpisany na światową listę światowego dziedzictwa UNESCO - zwiedzanie ok 3 godziny. Przepiękne jeziora o krystalicznym niebieskozielonym kolorze połączone licznymi potokami, rzeczkami i hucznymi wodospadami. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. (ok. 6 godzin). Dojazd do Medjugorie w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ III

MEDJUGORIE

Śniadanie. Wejście na górę objawień w Međjugorje – PODBRDO, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, Spotkanie z widzącymi lub wspólnotą Cenacollo, spacer po Medjugorie. Msza Święta. Obiadokolacja . Wieczorny program modlitewny.

 

Dzień IV

Medjugorie, Gradac

Droga Krzyżowa na Kriżewc. Msza Święta. Przejazd do Chorwacji. Wypoczynek na Rivierze Makarskiej. Zwiedzanie miasteczka Gradac. Powrót do Medjugorie.

 

DZIEŃ V

MEDJUGORIE , MOSTAR, WODOSPADY KRAVICA

Śniadanie, Przejazd nad wodospady KRAVICA – zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat. Odpoczynek, czas na zdjęcia. Przejazd do MOSTARU – zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny. Spacer z przewodnikiem. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorny program modlitewny.

 

DZIEŃ VI

DUBROWNIK

Śniadanie. Wyjazd do DUBROWNIKA - PERŁY ADRIATYKU. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym . W programie zwiedzania miasta uznanego za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego: Brama Pile, ulica Placa, wieża zegarowa oraz spacer wzdłuż murów miejskich. Msza Święta. Obiadokolacja, udział w nabożeństwach. Nocleg

 

DZIEŃ VII

VEPRIC, MAKARSKA

Po śniadaniu wyjazd w kierunku VEPRIĆ – chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Położone na zboczach zalesionych gór, pozostaje w harmonii z naturalnym otoczeniem. Msza Święta. Spacer po MAKARSKIEJ. Plaża. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Zagrzebia.

 

DZIEŃ VIII

Śniadanie. Powrót do Polski.

 

CENA ZAWIERA :

- przejazd komfortowym autokarem

- 1 nocleg w Hotelu w Marjia Bistrica lub okolicy

- 1 nocleg w okolicy Zagrzebia

- 5 noclegów w hotelu w Medjugorie

- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

- opieka pilota

- Ubezpieczenie KL, NNW, OC,

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE ZAWIERA :

- 15 Euro: Koszty realizacji programu (Bilety wstępów, przewodnicy)

 

Organizatorem Pielgrzymki jest Biuro Podróży BeskidVision Sp. Jawna Sylwia Rusin i Iwetta Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2, Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

Do Karoliny

karolina1

We wtorek organizowany jest wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową Szlakiem Męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie. Autokar pojedzie od Radłowa i później w stronę Borzęcina Dolnego. Wyjazd o 14.20 spod kościoła (Drugi autokar z młodzieżą wyjeżdża o 14.30 spod szkoły. Tylko młodzież). Powrót ok. 18.00. Zapisy po każdej Mszy świętej w zakrystii lub u ks. Marka.

Odpust Parafialny i Jubileusz kapłaństwa 2018

mb borzecinska

W sobotę 8 września ochodziliśmy Uroczystość Odpustową. W czasie uroczystej sumy przeżywaliśmy także jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka - ks. Czesława Rechula. 

Zdjecia z tych uroczystosci w naszej galerii

Synaj w Dębicy

plakat

 

W sobotę 15 września w Dębicy odbędzie się kolejny Synaj - diecezjalne spotkanie młodzieży. Spotkanie rozpocznie się o 13.30, a zakończy w godzinach wieczornych. Gościem tego spotkania będzie kard. Luis Tagle z Filipin. Zachęcamy wszystkich młodych do udziału. Zapisy na wspólny wyjazd do przyszłej niedzieli u ks. Marka.

Nowy Proboszcz

W niedzielę 12 sierpnia w czasie Mszy Świętej o godzinie 11.00 powitaliśmy oficjalnie nowego Proboszcza naszej parafii, którym został mianowany ks. Mikołaj Piec. Uroczystego wprowadzenia do parafii dokonał Ksiadz Dziekan Władysław Pasiut. 

Nowemu Proboszczowi naszej wspólnoty parafialnej życzymy wiele sił, optymizmu i światła Ducha Świętego w prowadzeniu nas po drogach wiary. Niech Matka Boża Borzęcinska otacza swoją opieką. 

Strona 1 z 48

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top