Ogłoszenia 04.12.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
PARAFIA NARODZENIA NMP W BORZĘCINIE
4 grudnia 2022
 
1.     Druga niedziela adwentu, pierwsza grudniowa - Adoracyjna, Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel po Mszach św.
2.     Msze św. wieczorne poprzedza różaniec w intencji Ojczyzny i zaprzestania działań wojennych na Ukrainie. Zapraszam Wspólnoty różańcowe, Wspólnoty działające przy parafii i osoby indywidualne o prowadzenie tej modlitwy. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii. 
3.     Roraty są rano o godz. 6:25. Poprzedza je śpiew godzinek. Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie włączyli się w te nabożeństwa ku czci NMP. Specjalne zaproszenie kieruję do dzieci. 
4.     Wtorek św. Mikołaja bp. patrona wszystkich będących w potrzebie.
5.     Środa św. Ambrożego, bp. i dok. Kościoła. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Borzęcińskiej.
6.     Czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Na wieczornej Mszy  Świętej odbędzie się uroczysty obrzęd przyjęcia kandydatek do DSM. Zapraszamy rodziców i bliskich naszych kandydatek.
7.     W piątek na 17.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
8.     Sobota druga miesiąca nabożeństwo do św. O. Pio rozpoczniemy o godz.16.30. 
9.     Przyszła niedziela - inwestycyjna - trzecia adwentowa rozpoczyna dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
10.              Spotkania: 
DSM - czwartek po wieczornej Mszy świętej
KSM - piątek -  godz. 19.30
 Aspiranci i Ministranci - sobota - godz. 15.00
11.             Są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece duże od 30 zł., świece małe od 10 zł. Zwyczajem lat ubiegłych Caritas parafialna organizuje akcję "Kilo". Zapraszamy do włączenia się w to dzieło pomocy.
12.              Od czwartku będzie można nabyć parafialny kalendarz na przyszły rok. Cena 20 zł.  
13.              Akcja Katolicka organizuje wyjazd do kina na film "Prorok". Wyjazd na film 13 grudnia we wtorek z nowego parkingu o godz. 16.30. Zapisy do czwartku w zakrystii. Cena wejścia i przejazdu 33 zł.
 14.              Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 200 zł. Zapraszam na sobotę: Fasula Małgorzata, Fasula Bożena, Pilch Zbigniew, Mirosławska Ewa, Kazimierz Czernek, Rachwał Małgorzata. 
15.              Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.
16.              Przy gablocie z sukienką MB Borzęcińskiej zawisły trzy nowe gabloty wypełnione wotami ofiarowanymi przez naszych Ojców w minione stulecia. Wykonanie gablot i odrestaurowanie wotów kosztowało 6500 zł. Paniom: Dorocie Zając, Beacie Czernek i Elżbiecie Kocoł Dziękuję za wykonanie projektu i przypięcie wotów.   
17.              Zapraszam do zakrystii po odbiór poświęconych opłatków.
18.              Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Są aktualne tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny". Dla dzieci "Promyczek Dobra".
19.             Liturgią pogrzebową w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Rogóż - 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, "Wieczne odpoczywanie..."
 

Ogłoszenia 13.11.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
PARAFIA NARODZENIA NMP W BORZĘCINIE
13 listopad 2022 
 
1.     Druga niedziela listopada - inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. 
2.     Środa Po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
Po nowennie zapraszam Radę Parafialną na spotkanie na plebani.
3.     Czwartek św. Elżbiety Węgierskiej. Po wieczornej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
4.     Piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
5.     W sobotę rozpoczną się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Spotkanie młodych "Synaj" odbędzie się na Arenie Jaskółka w Tarnowie. Rozpoczęcie o 15.30. Zakończenie planowane jest na godzinę 20.30. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału we wspólnym świętowaniu. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Marka.   
6.     Przyszła niedziela to ostatnia roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Obchodzimy w kościele Światowy Dzień Młodzieży. Po wszystkich Mszach św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia. 
7.     Spotkania:  
Ministranci starsi - środa godz. 15.30
 Ministranci młodsi - sobota godz. 10.00 
 DSM - sobota godz. 11.00 
 Aspiranci - sobota godz. 12.00
8.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 200 zł. Zapraszam na sobotę: Pilarska Maria, Jarosz Danuta, Fasula Elżbieta, Bach Maria i Gąsiorek Ewelina.
9.      Serdecznie dziękuje za ofiary na nasze parafialne inwestycje. 
10.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Są tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".
 

Ogłoszenia 06.11.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
PARAFIA NARODZENIA NMP W BORZĘCINIE
6 listopad 2022
 
1.     Pierwsza niedziela listopada - adoracja. Zapraszam nowo wybraną Radę Parafialną na spotkanie po wieczornej Mszy św.
2.     W tygodniu różaniec za zmarłych wypominanych w listopadzie o godz. 16.30.
3.     Środa święto - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
4.     Czwartek św. Leona Wielkiego, pap. Po wieczornej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. 
5.     Piątek św. Marcina z Tours, bp. - Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00.
6.     Sobota św. Jozafata, bpa. i męcz. Nabożeństwo do św. O. Pio rozpoczniemy o godz. 16.30.
7.     Niedziela przyszła Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. 
8.     Spotkania: 
Dzieci przygotowujące się do I Komunii - środa godz. 17.00
Kandydaci do bierzmowania wraz z rodzicami - piątek godz. 17.00
 KSM - piątek godz. 19.30
 Ministranci młodsi - sobota godz. 10.00 
 DSM - sobota godz. 11.10 
 Aspiranci - sobota godz. 12.00
9.      Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 200 zł. Zapraszam na sobotę: Anna Obłąk, Joanna Bąk, Irena Daniel, Katarzyna Drozda, Dariusz Kania. 
10.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Są tygodniki "Niedziela", "Gość Niedzielny".
 

Ogłoszenia 30.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
PARAFIA NARODZENIA NMP W BORZĘCINIE
30 październik 2022
 
1.     Ostatnia niedziela października - Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy dziś Bożej Opaczności za wspaniałą konsekrowaną wiele lat temu Świątynię i modlimy są za tych, którzy ją wznieśli. 
2.     Poniedziałek ostatni październikowy różaniec o godz. 17.00. W naszej parafii Bal Wszystkich Świętych organizowany przez Akcję Katolicką we współpracy z GOK w Borzęcinie. Dzieci w strojach świętych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a następnie wspólnie przejdziemy do GOK na dalszą część spotkania. Zakończenie Balu planowane jest na godz. 20.00.
3.     Wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze Święte w porządku niedzielnym. Zmiana tylko po południu. Msza Święta będzie na cmentarzu o godz. 14:00. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą Różańcową i wypominkami za zmarłych. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy wejściach będą zbierane ofiary na WSD w Tarnowie. Natomiast składka w czasie Mszy Świętej na cmentarzu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. 
4.     Środa wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 6:30, 9.00, i 17:00 poprzedzone modlitwą z wypominkami.  Po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
5.     Czwartek przed I piątkiem całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od czwartku  przez cały listopad różaniec za zmarłych wypominanych w listopadzie o godz. 16.30.
6.     Piątek pierwszy miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Różaniec z wypominkami o godz. 16.30 następnie Msza św. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00 w kaplicy cmentarnej i wspólną modlitwę na cmentarzu. Msza św. w kaplicy w Łazach o godz. 15.30.
7.      Sobota nabożeństwo I soboty rozpoczniemy o godz. 16.30.
8.     Serdecznie dziękuję dotychczasowej Radzie Parafialnej za pracę na rzecz parafii. W ostatnią niedzielę dokonaliśmy wyboru Nowej Rady. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos a zostało oddanych 328 głosów. To wyraz wielkiej troski o naszą Wspólnotę. Każdy z kandydatów otrzymał wystarczającą ilość głosów by wejść do Wspólnoty Rady. Skład obecnej Rady: Banaś Agnieszka, Ciochoń Tadeusz, Ciochoń Tomasz, Czapkowska Irena, Czernek Augustyn, Fasula Bożena, Knap Jerzy, Knap Katarzyna, Kobyłecki Jerzy, Kułak Kinga, Pilarska Maria, Pilch Dorota, Rogóż Stanisław, Rychlicki Jan, Staśko Beata, Świątek Tadeusz, Wieczorek Konrad, Wróblewski Krzysztof, Zaleśny Wiesław, Zając Wiesław. Nową Radę zapraszam na spotkanie na plebani w najbliższą niedzielę na godz. 17.00. 
9.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 200 zł. Zapraszam na sobotę: Kowalczyk Anna, Zaleśna Ewelina, Grocholska Joanna, Wesołowski Kamil,  Czernek Marzena.
10.              Serdecznie dziękuje za ofiary na nasze parafialne inwestycje
11.              Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Są tygodniki "Niedziela", "Gość Niedzielny", miesięcznik "Promyczek Dobra",  kwartalnik "Miłujcie się" oraz prasa misyjna. 
 

Zbiórka na Seminarium 2022

Lista rejonów i Panów odpowiedzialnych za zbiórkę płodów i ofiar na WSD w Tarnowie 2022
 
1. Waryś I - p. Machalski Zenon i p. Piekarz Tadeusz
2. Waryś II - p. Kania Mirosław i p. Latocha Tadeusz
3. Łazy - p. Kubala Mariusz i p. Światek Piotr
4. Borek - p. Knap Piotr i p. Małek Piotr
5. Rejon I - od numeru 1 do 37 - p. Knap Mateusz i p. Płachno Marek 
6. Rejon I - od nr 38 do mostu - p. Kijak Mariusz i p. Wesołowski Tomasz
7 .Rejon II – od Mostu do Starej Wsi ( nr 155) - p. Kania Dariusz i p. Bąk Marek 
8. Od Starej Wsi do numeru 234 (Jackówka) - p. Kozioł Krzysztof i p. Czernek Kazimierz 
9. Od Ciernia do rodziny Staśko - p. Knap Jerzy i p. Klich Stanisław
10. Od rodziny Głąb do rodziny Sikora - p. Czernek Włodzimierz i p. Knap Łukasz 
Od Młyna do Centrum
11. Od rodziny Białek do rodziny Pacura - p. Wójcik Józef i p. Indiarz Józef
12. Od Pana Poznan do kościoła i centrum - p. Szot Stanisław i p. Czernek Augustyn
13. Od kościoła do numeru 636 - p. Białek Mariusz i p. Zabiegała Adrian
14. Od numeru 637 do 684 - p. Wojdak Józef i p. Zaleśny Bogusław
15. Granice – cz I p. Jakubas Damian i p. Wesołowski Krzysztof
16. Granice –cz II p. Banaś Jan  i p. Parszcz Wacław 
16. Czarnawa - p. Michalczewski Kazimierz i p. Ryncarz Leszek
17. Działki - p. Bryk Wojciech i p. Jarosz Krzysztof 
 

Strona 1 z 59

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top