Ogłoszenia 10.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 listopada 2019

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

1.     Trzydziesta druga niedziela zwykła - Dziś składka na tacę przeznaczona na inwestycje, a ofiarami do puszek wspieramy naszego Rodaka Misjonarza Afryki Ks. Piotra Boracę. Wsparciem pracy misyjnej ks. Piotra są też ofiary które składacie przy zakupie ciast i ciasteczek. Serdeczni dziękuję wszystkim Paniom i Dziewczętom które upiekły te wspaniałości.

2.     Msze Święte wieczorne w listopadzie poprzedzać będzie modlitwa
dziesiątkiem różańca z wypominkami listopadowymi.

3.     W poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, bp. Narodowe Święto Niepodległości. po 123 latach niewoli w 1918 roku Naród Polski odzyskał niepodległość. Wywieśmy Flagi i pamiętajmy:niepodległości trzeba bronić i ciągle o nią zabiegać, bo choć w pełni niepodlegli jesteśmy bardzo krótko bo zaledwie kilka lat to tak wschodnich jak i zachodnich sąsiadów niepodległość ta bardzo niepokoi. Gminne Obchody Święta Niepodległości odbędą się w Przyborowie. O godz. 15.00 Msza Święta w kościele pw. Św. Jana Kantego. Później w Centrum Kulturalnym Wsi Przyborów program artystyczny, śpiew pieśni patriotycznych i tradycyjna grochówka. Wójt Gm. serdecznie zaprasza.

4.     Wtorek wspomnienie św. Jozafata Biskupa i męczennika.

5.     Środa wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna męczenników.

6.     W przyszłą niedziela ofiarami do puszek wspierać będziemy "Kościół w potrzebie" .

7.     Spotkania:

- Akcja Katolicka - wtorek godz. 18:00.

-ministranci - czwartek po wieczornej Mszy Św.

- Spotkanie dla dorosłych - czwartek - 19.00.

- KSM - piątek godz. 19:00.

- schola- sobota godz. 9:30.

-DSM - sobota godz. 10:30.

8.    Na przełomie grudnia i stycznia we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę z Taize. Koszt pięciodniowego wyjazdu to 350 zł. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy ukończyli 16 lat. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Marka.

9.    W poniedziałek 18 listopada organizowany jest wspólny wyjazd do Wał Rudy na Drogę Krzyżową Szlakiem Męczeństwa Bł. Karoliny. Wyjazd o godz. 14.30, powrót ok. godz.17.30. Zapisy do czwartku w zakrystii.

10.                Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. 

11.                Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje

12.                Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Tygodnik "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" z tematyką niepodległościową.

13.                W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Marię Suwara - 4 Msze Święte od uczestników pogrzebu. "Dobry Jezu a nasz Panie...."

Ogłoszenia 03.11.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

3 listopad 2019

1.     Trzydziesta pierwsza niedziela zwykła. Dziś różaniec za zmarłych wypominanych o godz. 15:30.

2.     Różaniec z wypominkami listopadowymi do piątku 8 listopada o godz. 16:30 przed wieczorną Mszą Świętą. Przez pozostałe dni listopada przed wieczorną Mszą Świętą dziesiątek różańca z wypominkami listopadowymi.

3.     Poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza bp.

4.     Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. wieczornej.

5.     Czwartek pierwszy miesiąca adoracyjny. Od rannej do wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej Nowenna przygotowująca nas do zbliżającej się peregrynacji obrazu i relikwii św. Jana Pawła II.(28 listopada). Zapraszam wszystkich do składania próśb i podziękowań przez św. JPII. Będą one odczytywane w dniu peregrynacji. Skrzynka na prośby i podziękowania od czwartku będzie umieszczona w nawie bocznej pod obrazem JPII.

6.     Sobota święto - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

7.     Nadzwyczajny miesiąc misyjny przeżywany w październiku i apel Pap. Franciszka wielu z nas skłonił do refleksji nad naszym zaangażowaniem w misje. Cieszymy się obecnością w śród nas ks. Piotra Boracy misjonarza Afryki. Jest On w Polsce po to by zgromadzić fundusze na utrzymanie parafii w której pracuje. Koszt funkcjonowania jego parafii to 1000 euro miesięcznie. Jako wspólnota z której wyszedł Ks. Piotr chcemy mieć w tym udział. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można nabyć ciasta i ciasteczka z domowych wypieków. Rozprowadzać je będą Caritas Parafialna wraz z Szkolnym Kołem Caritas. Zebrane ofiary zostaną przekazane naszemu rodakowi ks. Piotrowi Boracy misjonarzowi Afryki. Będą też puszki do których będziemy mogli złożyć ofiary na Jego misyjną działalność. Zapraszam wszystkie Wspólnoty działające przy parafii do włączenia się w to dzieło. Kto pragnął by upiec ciasto gorąco zapraszamy. Prosimy by je przynieść w sobotę do Domu bł. Karoliny.

8.     Dziękujemy za ofiary składane przy wypominkach. Dziękuję również za ofiary złożone na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych na WSD w Tarnowie oraz na nasze cele inwestycyjne.

9.     Bardzo dziękuje za ofiary złożone na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła oraz budynków parafialnych. 

10.             Na każdym wigilijnym stole powinny znaleźć się opłatki poświęcone w kościele. Polską tradycją jest to, że te opłatki są przynoszone do Waszych domów przez Pana kościelnego i Pana organistę. W tym roku w listopadzie będą roznoszone. Od najbliższej soboty Pan kościelny i Pan organista będą odwiedzać wasze domy. Bardzo proszę o życzliwe ich przyjęcie. Zebrane przy tej okazji ofiary będą dodatkową rekompensatą za ich pracę na rzecz całej wspólnoty parafialnej.

11.             Spotkania:

            - ministranci i - poniedziałek - godz. 16:00

            - Kandydaci do bierzmowana z rodzicami - środa - godz. 17.00

            - lektorzy - czwartek po Mszy św. wieczornej

            - spotkanie formacyjne dla dorosłych - czwartek godz.19.00. Gościem spotkania                          będzie Ks. Piotr Boraca.          

            - KSM - piątek - godz. 19.00

            - aspiranci - sobota - godz. 9.00

            - Schola - sobota - godz. 9:30

            - DSM - sobota - godz. 10:30

12.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 180 zł. 

13.             Serdecznie dziękuje za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

14.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego", "Promyczek Dobra", kwartalnik "Miłujcie się" oraz prasa misyjna.

15.             W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Annę Banaś za którą zostanie odprawionych - 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu. " Dobry Jezu a nasz Panie..."

Ogłoszenia 27.10.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

27 październik 2019

1.     Trzydziesta niedziela zwykła - Niedziela Synodalna, Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy dziś Bożej Opaczności za wspaniałą konsekrowaną wiele lat temu Świątynię i modlimy są za tych, którzy ją wznieśli.

2.     Różaniec w dni powszednie będzie o godz. 17:00 - w czwartek ostatni październikowy.

3.     W poniedziałek święto: św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.

4.     Wtorek spowiedź parafialna przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Będzie ona od godz. 15:00 do 16:30 z przerwą na Różaniec i Mszę św. a następnie od godz. 18:30 do 19:30 serdecznie zapraszamy wszystkich.

5.     W czwartek odbędzie się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych. Dzieci w strojach świętych czy to swoich patronów, czy ulubionych świętych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a następnie wspólnie przejdziemy na dalszą część spotkania. Zachęcamy aby być w kościele kilka minut wcześniej i zaprezentować swój strój. Prosimy aby dzieci zapoznały się ze swoim świętym i w miarę możliwości miały charakterystyczne dla niego rzeczy. Już teraz dziękujemy rodzicom i wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie tego wydarzenia. Zakończenie Balu planowane jest na godz. 20.00.

6.     Piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w porządku niedzielnym. Zmiana tylko po południu. Popołudniowa Msza Święta będzie na cmentarzu o godz. 14:00. Po Mszy Świętej procesja z modlitwą Różańcową z wypominkami za zmarłych. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych

7.     W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy wejściach będą zbierane ofiary WSD w Tarnowie. Natomiast składka w czasie Mszy Świętej na cmentarzu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

8.     W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 6:30, 11:00 i 17:00 poprzedzone modlitwą z wypominkami. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.

9.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150zł. Zapraszam na czwartek godz. 8.00 

10.             Serdecznie dziękuje za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

11.             W ostatnich dniach i w nadchodzących zapewne też pozbywaliśmy się odpadów i będziemy to czynić przy porządkowaniu grobów bliskich osób na naszym cmentarzu. Bardzo dziękuję za odpowiedzialne podejście do segregowania śmieci bo są takie osoby. Nasz cmentarz posiada dobrze opisane boksy do segregacji jednak tak wielu porządkujących swoje groby nie bierze tego pod uwagę. To bardzo generuje koszty za wywóz śmieci. Tym bardziej że koszty te wzrosły w ostatnim roku znacząco. Karygodna jest praktyka porzucania zużytych zniczy, wiązanek czy kwiatów gdzie popadnie, nierzadko na grobach niczyich, zapomnianych czy żołnierskich. Są też smutne praktyki lokowania reklamówek pełnych śmieci w różnych zakamarkach cmentarza. Bardzo proszę aby poświęcić trochę czasu na odniesienie swoich śmieci i sumienne segregowanie.

12.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" z płytą w cenie 6 zł, "Promyczek Dobra", kwartalnik "Miłujcie się" oraz prasa misyjna.

Ogłoszenia 20.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

20 październik 2019

1.     Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła - Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Modlitw w intencji Misji Świętych. Homilię głosi Ks. Piotr Boraca misjonarz Afryki. Składka przeznaczona na misje. Msza Święta przy kapliczce na Ługach - Czarnawa o godz. 14:00.

2.     W dni powszednie różaniec o godz. 17:00 po nim Msza Święta.

3.     Wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II Papieża.

4.     Spotkania:

            - ministranci i aspiranci - poniedziałek - godz. 16:00

            - lektorzy - czwartek godz. 18.30

            - spotkanie formacyjne dla dorosłych- czwartek godz. 19.00

            - Akcja Katolicka - czwartek po wieczornej Mszy Św.

            - Zespół synodalny - piątek - godz. 19.00

            - KSM - piątek - godz. 19.00

            - Schola - sobota - godz. 9:30

            - DSM - sobota - godz. 10:30

5.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 90 zł. 

6.     Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na parafialne inwestycje.

7.     Dziękuję za dary w postaci płodów i ofiar złożone wczoraj na WSD w Tarnowie. Dziękuję Panom którzy przeprowadzili tą zbiórkę.

8.     W najbliższą sobotę organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Mielca na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca. Wyjazd z Borzęcina o godz. 8.30, Powrót ok. godz. 15.30. Zapisy do wtorku w zakrystii.

9.     Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" miesięcznik "Promyczek Dobra", kwartalnik "Miłujcie się" oraz prasa misyjna.

Ogłoszenia 13.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 październik 2019

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

1.     Dwudziesta ósma niedziela zwykła. Dzień Papieski w Polsce. Ofiarami do puszek wspieramy fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży, ofiary składane na tace przeznaczone na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać. Różaniec o godz. 15:30 po nim Msza Święta wieczorna.

2.     W dni powszednie różaniec o godz. 17:00 po nim Msza Święta.

3.     Poniedziałek Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Podczas Różańca będziemy polecać nauczycieli. Zapraszam naszych nauczycieli do przewodniczenia tej modlitwie.

4.     Wtorek świętej Teresy od Jezusa.

5.     Środa św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru św. JPII na papieża (1978r).

6.     Czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

7.     Piątek św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia.

8.     Sobota bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika.

9.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na ten cel. Kazanie wygłosi Ks. Piotr Boraca nasz rodak misjonarz Afryki. Msza Święta przy kapliczce na Ługach - Czarnawa o godz. 14:00.

10.           Spotkania:

            - ministranci - poniedziałek - godz. 16:00

            - lektorzy - czwartek godz. 18.00

            - spotkanie formacyjne dla dorosłych- czwartek godz. 19.00

            - KSM - piątek - godz. 19.00

            - schola - sobota - godz. 9:30

            - DSM - sobota - godz. 10:30

            - aspiranci- sobota - godz. 9:30

11.           WSD w Tarnowie zwraca się z prośbą o złożenie darów w naturze. Bardzo proszę Panów poszczególnych regionów o zebranie darów w sobotę o godz. 8:30 (lista). Zeszyty z listami do odbioru z zakrystii u P. Kościelnego.

12.           Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 180 zł. 

13.           Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

14.           Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego". Jest jeszcze kalendarz rolniów.

15.           W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Ciochoń- 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz Julian Rogóż - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu. Powierzmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu.

Strona 1 z 34

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top