19 maja 2019

19 maja 2019

1.     Piąta Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 trzynaście dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Otoczmy modlitwą te dzieci i ich rodziny. Dziękczynienie za dar Eucharystii niech zrodzi się w każdym z nas. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania, które będziemy przeżywać przez cały Biały tydzień. Dlatego w tym tygodniu Msze Święte będą o godz. 18:00,a później Nabożeństwo Majowe.

2.     Spotkania:

- aspiranci - czwartek godz. 17:00

- KSM - piątek godz. 19:00

- Schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

3.     Serdecznie dziękuje rodzicom dzieci I Komunijnych za przygotowanie kościoła i obejścia na uroczystość I Komunii. Zapraszam na sobotę do podjęcia trudu posprzątania naszej świątyni Panie: Urszulę Tyrcha, Elżbietę Bąk, Ewę Bąk, Agnieszkę Ptaszek i Pana Wiesława Rogóż.

4.     Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

5.     Urząd Gminy przypomina, że 23 maja tj. czwartek, będą odbierane w Borzęcinie Górnym odpady wielkogabarytowe oraz zużuty sprzęt elektryczny. Prosi się o wystawienie odpadów do godz. 7:00 przed posesję z możliwością dojazdu samochodem ciężarowym. W przypadku gdy do posesji nie ma dojazdu należy wystawić odpady do głównych ciągów komunikacyjnych.

6.     Są aktualne czasopisma "Gość Niedzielny" i "Niedziela".

7.     W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Franciszka Czernek - 5 Mszy Świętych od uczestników pogrzebu. "Wieczne odpoczywanie..."