01.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

01 wrzesień 2018

1.     Dwudziesta druga niedziela zwykła - adoracyjna. Dziś 1 września 80 rocznica wybuch II wojny światowej. Popołudniowa Msza św. o godz. 15.00 w intencji tych wszystkich którzy we wrześniu 1939r. i przez lata strasznej nocy okupacji zginęli w walce lub zostali pomordowani. Po Mszy św. uroczysty przemarsz pod pomnik. Ich krew była zapłatą za wolność którą się dziś cieszymy w niepodległej Rzeczpospolitej. Naszą obecnością i modlitwą wyraźmy hołd i dziękczynienie pomordowanym.

2.     Msze Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem o godz. 18:00 a po wieczornych Mszach nowenna przed Uroczystością Narodzenia NMP naszej Patronki.

3.     Poniedziałek, uroczyste rozpoczęcie Roku Szklonego
i Katechetycznego Mszą Świętą o godz. 9:00. Spowiedź dla uczniów od godz. 8.15. Przywóz uczniów na Mszę Świętą: Łazy godz. 8:40, Waryś godz. 8:40.

4.     Wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

5.     Czwartek pierwszy miesiąca. Zapraszam na spowiedź przed uroczystością odpustową i z okazji pierwszego piątku. Rozpoczęcie o godz. 16:00. Każdy czwartek poprzedzający pierwszy piątek miesiąca przeżywamy jako dziękczynienie za Dar Eucharystii, który zostawił nam Jezus Chrystus. Zapraszam wszystkich do tego dziękczynienia. Okazją będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji przez cały ten dzień. Niech to będzie dla wszystkich parafian okazją do nawiedzenia naszego kościoła.

6.     Piątek pierwszy miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Proszę o zgłaszanie wszystkich, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, a stan zdrowia nie pozwala uczęszczać do kościoła. Adoracja wynagradzająca za grzechy od godz. 17:00.

7.     Sobota pierwsza miesiąca. Wieczorne nabożeństwo do Matki Bożej Borzęcińskiej i św. O. Pio rozpoczniemy o godz. 17:30.

8.     W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP. Sumę będzie celebrował i homilię wygłosi ks. Czesław Paszyński. Poświęcenie ziarna siewnego na każdej Mszy Świętej.

9.     Spotkania:

- chór - poniedziałek godz. 19:00

- ministranci - wtorek godz. 17:00

- lektorzy - wtorek po wieczornej Mszy Świętej

- KSM - piątek godz. 20:00 - Msza Święta

- schola - sobota godz. 9:30

- DSM - sobota godz. 10:30

10.             Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Andrzeja Jeża skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii został ks. Paweł Wrzos, dotychczas pracujący w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Serdecznie go witamy. Niech Matka Boża Borzęcińska roztacza nad nim opiekę i wyprasza potrzebne łaski.

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150 zł. Zapraszam, aby w najbliższą sobotę: grupa sprzątających była podwojona by jak najlepiej przygotować naszą świątynie na uroczystości odpustowe. Rozpoczęcie sprzątania o godz. 8:00. 

12.             Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

13.             Zachęcam do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego".

14.             W tym tygodniu w liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Janinę Kapa, za którą zostaną odprawione 2 Msze Święte od uczestników pogrzebu.       Ks. Adam Czuj od dziś sprawuje Msze św. gregoriańskie za śp. Danutę Kopacz.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top