15.09.2019 r. Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE 15 wrzesień 2018

1.     Dwudziesta czwarta niedziela zwykła. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym tygodniu przeżywamy kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Msza Święta wieczorna o godz. 16:00 połączona z nieszporami. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

2.     Mszę Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem o godz. 18:00.

3.     Poniedziałek wspominamy św. Korneliusza i św. Cypriana.

4.     Środa św. Stanisława Kostki patrona Polski - Patronalne święto młodzieży polskiej. W tym dniuorganizowany jest wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową Szlakiem Męczeństwa bł. Karoliny w Wał Rudzie. Wyjazd o godz. 14.30 spod kościoła.

5.     Piątek wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników.

6.     Sobota święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

7.     Spotkania:

- ministranci - poniedziałek godz. 17:00

- aspiranci - czwartek godz. 17:00 Wszystkich chłopców chętnych do    włączenia się do służenia przy ołtarzu zapraszam na to spotkanie,       będą zapisy.

- lektorzy - czwartek po wieczornej Mszy Świętej w salce

- KSM - piątek godz. 19:00 zapraszamy chętnych.

- schola - sobota godz. 9:30 Zapraszam chętne dziewczęta do zapisów.

- DSM - sobota godz. 10.30 Zapraszam chętne dziewczęta do zapisów.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie uczestników pielgrzymki w dniach 12-17 października br. do Medjugorie. Zapraszam wszystkich, którzy się zapisali jak i chętnych. Na spotkaniu wpłata zaliczki w wysokości 600 zł.

9.     Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. 

10.                     Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje. 

11.                     Zachęcam do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego".

12.                     W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Zofię Wojciechowską, za którą zostanie odprawionych - 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu, śp. Emilię Jarosz - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu i śp. Danutę Dąbrowską - 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu W sobotę zmarła Maria Wieczorek. Pogrzeb w środę o godz. 15.00. Ich nieśmiertelne dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu: "Wieczne odpoczywanie...".

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top