Ogłoszenia 29.09.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

29 wrzesień 2019

1.     Dwudziesta szósta niedziela zwykła - niedziela Synodalna - Dzień Modlitw o Trzeźwość. Msza Święta wieczorna o godz. 16:00 połączona z nieszporami. Po Mszy Świętej zapraszam na plebanię Radę Duszpasterską.

2.     Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, dlatego Msze Święte wieczorne o godz. 17:00, a w październiku po Nabożeństwie Różańcowym.

3.     Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 15:30. Zapraszam Róże Różańcowe do prowadzenia różańca i proszę zelatorów, aby zarezerwowali dzień w którym będą przewodniczyć modlitwie, wpisując na listę w zakrystii. Oto prosimy też grupy i wspólnoty działające przy parafii.

4.     Poniedziałek wspomnienie św. Hieronima

5.     Wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6.     Środa Aniołów Stróżów. Zapraszam dzieci kl. trzecich przygotowujących się do I Komunii św. wraz rodzicami na różaniec godz. 17.00 po Mszy św. spotkanie

7.     Czwartek pierwszy miesiąca - adoracyjny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy Świętej.Od godz. 15:30 spowiedź przed pierwszym piątkiem. O godz. 17:00 nowenna do św. Jana Pawła II przygotowująca nas do peregrynacji obrazu i relikwii św. Papieża Polaka, która w naszej parafii będzie 27 i 28 listopada.

8.     Piątek pierwszy miesiąca. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Nabożeństwo różańcowe przygotowane przez młodzież o godz. 19:00.

9.     Sobota pierwsza miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Marii po Mszy Świętej rannej. O godz. 17:00 różaniec, a po nim Msza Święta z niedzieli. Wyjazd młodzieży na Synaj do Nowego Sącza w sobotę o 12.00.

10.             Niedziela Uroczystość Odpustowa w Łazach ku czci św. Franciszka. Suma o godz. 11:00, zapraszam na te uroczystości. W przyszłą niedzielę uroczysta procesja wokół kościoła z figurą NMP oraz modlitwą różańcową rozpocznie się o godz. 15:00. Zapraszam serdecznie.

11.             Spotkania:

            - ministranci i - poniedziałek - godz. 16:00

            - lektorzy - czwartek po mszy św. wieczornej

            - chór

            - aspiranci -sobota- godz. 9.00

            - schola - sobota - godz. 9:30

            -DSM - sobota - godz. 10:30

            - ministranci i lektorzy - ŁAZY-sobota godz. 10.30

12.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150 zł.

13.             Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje. 

14.                           Wyjazd na diecezjalny Marsz dla życia i rodziny będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 13.30. Nie będziemy uczestniczyć w Eucharystii w Nowym Sączu, dlatego prosimy o udział we Mszy Świętej w naszej parafii. Marsz połączony

z procesją różańcową zakończy się piknikiem przy sanktuarium świętej Rity.

Zachęcamy do udziału wszystkich, którym leży na sercu dobro naszych rodzin.

Zapraszamy także całe rodziny. Zapisy do środy w zakrystii.

15.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Są aktualne tygodniki Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top