Ogłoszenia 13.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 październik 2019

1.     Dwudziesta ósma niedziela zwykła. Dzień Papieski w Polsce. Ofiarami do puszek wspieramy fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży, ofiary składane na tace przeznaczone na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać. Różaniec o godz. 15:30 po nim Msza Święta wieczorna.

2.     W dni powszednie różaniec o godz. 17:00 po nim Msza Święta.

3.     Poniedziałek Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Podczas Różańca będziemy polecać nauczycieli. Zapraszam naszych nauczycieli do przewodniczenia tej modlitwie.

4.     Wtorek świętej Teresy od Jezusa.

5.     Środa św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru św. JPII na papieża (1978r).

6.     Czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.

7.     Piątek św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia.

8.     Sobota bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika.

9.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na ten cel. Kazanie wygłosi Ks. Piotr Boraca nasz rodak misjonarz Afryki. Msza Święta przy kapliczce na Ługach - Czarnawa o godz. 14:00.

10.           Spotkania:

- ministranci - poniedziałek - godz. 16:00

- lektorzy - czwartek godz. 18.00

- spotkanie formacyjne dla dorosłych- czwartek godz. 19.00

- KSM - piątek - godz. 19.00

- schola - sobota - godz. 9:30

- DSM - sobota - godz. 10:30

- aspiranci- sobota - godz. 9:30

11.           WSD w Tarnowie zwraca się z prośbą o złożenie darów w naturze. Bardzo proszę Panów poszczególnych regionów o zebranie darów w sobotę o godz. 8:30 (lista). Zeszyty z listami do odbioru z zakrystii u P. Kościelnego.

12.           Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 180 zł.

13.           Serdecznie dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje.

14.           Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego". Jest jeszcze kalendarz rolniów.

15.           W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Ciochoń- 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz Julian Rogóż - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu. Powierzmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu.