Ogłoszenia 03.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

3 maja 2020 Niedziela

1.     Czwarta Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Msze św. popołudniu o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30, 7.00 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godzinie 14.00 i 18.00.

3.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Liczba wszystkich osób przebywających w naszej świątyni nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe to jest 70 osób.Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zebrana w tych dniach na Jasnej Górze podtrzymuje dyspensę, która daje możliwość uczestniczenia przez transmisję ale zarazem w wydanym komunikacie poucza, że "Nie powinno to jednak osłabić naszej woli do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia".Biskupi przywołują słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzegł przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru wirtualnego”. Episkopat w komunikacie zachęca do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

5.     Poniedziałek św. Floriana - Patrona Strażaków. Msza św. wieczorna w intencji naszych Strażaków.

6.     Środa święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

7.     Czwartek pierwszy miesiąca podczas nabożeństw będziemy polecać naszych kapłanów rodaków i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8.     Piątek uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz., głównego patrona Polski i diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

9.     Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym. Drzwi główne naszego kościoła są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła i prywatnej modlitwy w czasie dogodnym.

10.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Patrycję Siudut, Agnieszkę Wesołowską, Małgorzatę Wojnicką, Halinę Rechul i Edytę Smoleń.

12.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

13.             Liturgią pogrzebową w tym tygodniu pożegnaliśmy w piątek śp. Annę Kózka- 5 mszy św. od uczestników pogrzebu. "Dobry Jezu nasz Panie...".

                                                                                                           

                       

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top