Ogłoszenia 10.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

10 maja 2020 Niedziela

1.     Piąta Niedziela Wielkanocna. Msze św. popołudniu o godz. 14.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30, 7.00 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowe o godz.: 10.00, 14.00 i 18.00 w Łazach o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Nadal liczba wszystkich osób przebywających w naszej świątyni nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe to jest 70 osób.Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć na zewnątrz świątyni, tam też są przygotowane ławki.

Episkopat Polski podtrzymuje dyspensę, która daje możliwość uczestniczenia przez transmisję ale zarazem w wydanym komunikacie poucza, że "Nie powinno to jednak osłabić naszej woli do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia".Biskupi przywołują słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzegł przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru wirtualnego”. Episkopat w komunikacie zachęca do uczestniczenia w nabożeństwach majowych.

5.     Środa na godz. 19.00 zapraszam rodziców dzieci przeżywających pierwszą rocznicę Komunii Świętej. Msza św. rocznicowa będzie sprawowana w niedzielę o godz. 12.30. Spowiedź dla dzieci i bliskich w piątek od godz. 17.30.

6.     Czwartek święto św. Macieja Apostoła.

7.     Piątek św. Zofii.

8.     Sobota św. Andrzeja Boboli patrona Polski.

9.     Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym. Drzwi główne naszego kościoła są zawsze otwarte zapraszamy do nawiedzania kościoła i prywatnej modlitwy w czasie dogodnym.

10.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje.

11.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Lucynę Kijak, Danutę Machowską, Marię Wojdak, Marię Duch, i Annę Wojnicką.

12.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

                                                                                                           

                       

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top