Ogłoszenia 31.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

31 maja 2020 Niedziela

1.     Niedziela Zesłania Ducha Świętego - Uroczystość. Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godz. 10.00 w Łazach o godz. 8.00.

3.     Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego:

5.     Poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. : 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 w DPS o godz. 10.00 w Łazach o godz. 17.00.

6.     Środa św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

7.     Czwartek pierwszy miesiąca adoracyjny święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spowiedź od godz. 17.00.

8.     Piątek pierwszy miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy pragną przyjąć kapłana, do Nich udamy się w piątek. Msze św. w Łazach o godz. 16.30 i w DPS o godz. 15.00.

9.     Sobota pierwsza czerwca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30. Serdaczynie proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej Wspólnotę Koła Radio Maryja.

10.             Ponieważ obecność w świątyni nie jest obwarowana limitami pragnę zaprosić chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie epidemii do kościoła. Różaniec będziemy odmawiać przed Mszą wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy proszę zgłosić w zakrystii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

11.             Spotkania w kościele:

Ministranci - wtorek godz. 17.00

Lektorzy - czwartek godz. 19.00

Uczniowie kl. VII wraz z rodzicami - środa godz. 19.00;

Uczniowie kl. VI a i VI b wraz z rodzicami - czwartek godz. 19.00.  

12.             W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.

13.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

14.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

$115.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Wiolettę Bach, Helenę Zięba, Władysławę Guzy, Teresę Piotrowską i Pana Bogdana Mikę.

16.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest artykuł o Torcie Modlitwy przygotowanym dla św. Jana Pawła II przez dzieci i nasz KSM. 

17.             Liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Marię Michalec - 3 Msze od uczestników pogrzebu i śp. Janusza Banaś - 4 Msze od uczestników pogrzebu "Dobry Jezu..."

                                                                                                           

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Gorąco proszę, aby ołtarze, które w tym roku będą wokół kościoła przygotowali mieszkańcy Rejonu I :

            I Ołtarz - mieszkańcy od nr 1b Borzęcin Kazimierz Banaś do nr 15b Władysława lisiewicz .................................................................................................................

            II Ołtarz - mieszkańcy od nr .................................................... ....do nr .................................................................................................................

            III Ołtarz - mieszkańcy od numeru .............................................. do nr ....................................................................................................................

            IV Ołtarz - mieszkańcy od nr ........................................................ do nr ....................................................................................................................

 

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top