Ogłoszenia 07.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

6 czerwiec 2020 Niedziela

1.     Niedziela Najświętszej Trójcy - Uroczystość. Dziś koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.

Msze św. popołudniu o 16.00. Różaniec o ustanie pandemii o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godz. 14.00 w Łazach i DPS o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30 z różańcem.

4.     Poniedziałek św. Jadwigi Królowej.

5.     Czwartek Boże Ciało - święto obowiązkowe. Msze św. o godz. : 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00 w DPS o godz. 10.00 w Łazach o godz. 10.00. Po każdej Mszy św. procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam, aby na każdej procesji były niesione sztandary i feretrony. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące. Zapraszam wszystkich parafian do uwielbienia Syna Bożego Jezusa Chrystusa obecnego w śród nas. Niech każdy stara się znaleźć swoją rolę w tym uwielbieniu.

6.     Podczas Oktawy Procesje Eucharystyczne codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po sumie.

7.     Piątek bł. Romana Sitki i Towarzyszy męczenników.

8.     Sobota św. Antoniego z Padwy.

9.     Pragnę zaprosić chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii do kościoła. Różaniec będziemy odmawiać przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy proszę zgłosić w zakrystii. Dziękuję Wspólnotom, które już tę modlitwę podjęły.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

10.             Spotkania w kościele:

Ministranci - poniedziałek godz. 17.00

Uczniowie kl. VII wraz z rodzicami - środa godz. 19.00;

Uczniowie kl. III a i b wraz z rodzicami - piątek godz. 19.00.  

11.             W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna zaś zbiórka do puszek na UJPII w Krakowie i Tarnowie.Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

12.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

13.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Barbarę Majcherkiewicz, Celinę Kordek, Martę Wójcik, Katarzynę Siudut, Marię Kwaśniak.

14.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

15.             Zmarła wczoraj siostra z naszej Wspólnoty Maria Klisiewicz. Pogrzeb we wtorek. Msza św. o godz. 12.00. Wprowadzenie o godz. 11.30 "Dobry Jezu..."

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top