Ogłoszenia 28.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

28.06.2020 Niedziela

1.     13 Niedziela zwykła. W naszej parafii na sumie Uroczystość I Komunii św..Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Różaniec o ustanie pandemii o godz. 15.30

2.     Najbliższy tydzień będziemy przeżywać jako Biały. Zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa wieczorne.

3.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18. Od przyszłej niedzieli nie będzie już w niedzielę dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00. W Łazach i DPS Msze św. niedzielne o godz. 10.00.

4.     Nabożeństwa czerwcowe do wtorku po Mszy św. wieczornej.

5.     Poniedziałek uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 7.00, 11.00 i 18.00. a w Łazach o godz.17.00. Ofiary z tacy przeznaczone do dyspozycji Papieża Franciszka.

6.     Środa - dziękczynna pielgrzymka dzieci komunijnych do tronu Królowej Polski w zęstochowie. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.00

7.     Czwartek przed I piątkiem adoracyjny. Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Zapraszam Wspólnoty Żywego Różańca do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i zmiany tajemnic. Zapraszam młodzież kl. VII wraz z rodzicami na egzamin przed sakramentem bierzmowania o godz. 19.00 w kościele.

8.     Piątek I miesiąca. Święto św. Tomasza Apostoła. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Rejon ks. Pawła od godz. 10.00. Proszę o zgłoszenie w zakrystii chętnych na przyjęcie kapłana. Adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 17.00 .

9.     Sobota I miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30. Proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej Wspólnotę Kała Radio Maryja.

10.             Przyszła niedziela pierwsza lipca adoracyjna.

11.             Zapraszam chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii do kościoła. Różaniec odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy zgłaszamy w zakrystii. Dziękuję Wspólnotom, które już tę modlitwę podjęły.                                                                                              

12.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

13.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

14.             Po uzyskaniu zgody Konserwatora zabytków zostały wykonane i założone w naszej świątyni dwoje zewnętrznych drzwi bocznych oraz do zakrystii. Projektował Architekt P. Andrzej Mikulski z Krakowa. Wykonał P. Stanisław Klisiewicz. Całość kosztów to suma 52 tysięcy zł. Serdecznie dziękuję P. Andrzejowi Mikulskiemu i P. Stanisławowi Klisiewiczowi za cierpliwość i rzetelność w tym dziele, którego wykonanie kosztowało trochę czasu, ale dostosowanie do architektury kościoła a zarazem funkcjonalność i efekt tego potrzebowały. Wam Drodzy Parafianie dziękuję za ofiary i polecam waszej hojności nasze prace. W najbliższym czasie planujemy wykonać nowy parking i ogrodzenie organistówki.

15.             Dziękuje za gorliwą z pełnym oddaniem pracę przy sprzątaniu kościoła i obejścia świątyni rodzicom dzieci komunijnych, złożenie ofiary 500 zł. na inwestycje, oraz zakup trzech kutych kwietników. Zapraszam na sobotę Panie: Milą Banaś, Danutę Małek, Danutę Bryg, Małgorzatę Chmioła i Pana Kazimierza Pilcha.

16.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

17.             Liturgią Pogrzebowąw minionym tygodniupożegnaliśmy Stanisława Jarosza - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, Andrzeja Badowskiego - 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu, Janinę Bach - 3 Msze św. od uczestników pogrzebu i Krystynę Budzioch - 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top