Ogłoszenia 06.09.2020

Informacje duszpasterskie XXIII niedziela zwykła - 06.09.2020 r.

1.                 Dziś Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy w Łazach. Podobnie będzie za tydzień.

2.                 We wtorek uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto naszej parafii. Msze Święte o 7.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy o 9.00. Na każdej Mszy poświęcenie ziarna siewnego. Po sumie procesja odpustowa.

3.                 W niedzielę za tydzień będzie nasz odpust parafialny. Sumę będzie celebrował i homilię wygłosi ks. Marek Blecharczyk proboszcz parafii p.w. św. Michała Archanioła w Łańcucie. Po sumie uroczysta procesja odpustowa. Prosimy o przygotowanie wszystkiego jak co roku: baldachim, feretrony, chorągwie, wieńce żniwne, ministranci, lektorzy, DSM, dziewczynki sypiące kwiaty, dzwoniących chłopców. Dzieci komunijne zapraszamy w swoich strojach. Prosimy o zachowanie ostrożności i zasłonięcie ust i nosa także w czasie procesji.

4.                 Spowiedź odpustowa będzie w piątek od 16.30. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty.

5.                 Możliwość skorzystania ze spowiedzi jest także codziennie przed Mszą Świętą i w czasie różańca o ustanie pandemii, który odmawiamy o 17.30. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy i prowadzenia różańca.

6.                 W środę Nowenna do Matki Bożej.

7.                 W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

8.                 W sobotę nabożeństwo do Ojca Pio rozpoczniemy różańcem o 17.30.

9.                 Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła i ofiarę 210 zł. O przygotowanie kościoła i jego otoczenia na odpust parafialny prosimy: Anna Pięta, Katarzyna Czernek, Paulina Żmijewska, Władysław Koczwara, Jan Kuczek, Bożena Fasula, Małgorzat Fasula, Zbigniew Pilch, Ewa Mirosławska, Kazimierz Czernek.

10.            Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapałać.

11.            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela. Są także czasopisma dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

12.            W minionym tygodniu liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Marię Pilarską. Od uczestników pogrzebu będzie odprawione 5 Mszy Świętych. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...