Ogłoszenia 30.05.2021

21 maja 2021
1.     Niedziela Najświętszej Trójcy - zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.
Msze św. po południu od tej niedzieli tylko o godz. 16.00.
2.     Poniedziałek święto - Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych.
3.     Nabożeństwa czerwcowe po wieczornych Mszach Świętych tak w niedziele jak i w tygodniu.
4.     Wtorek św. Justyna, męczennika
5.     Środa, od godz. 16.30 spowiedź przygotowująca nas do owocnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała i pierwszego piątku. Zapraszam dzieci i młodzież.
6.     Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało.
 Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:15(po procesji) i 16:00 (z nieszporami eucharystycznymi). W Łazach o godz. 8:00. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem w Monstrancji do 4 ołtarzy: I ołtarz - między GOK a szkołą, II ołtarz - przy budynku Gminy, III ołtarz - przy cmentarzu, IV ołtarz - przy parkingu przed kościołem. Dla Pana Jezusa, który idzie naszymi ulicami przygotujmy ołtarze oraz trasę  dekorując nasze posesje. Zabierzmy feretrony, chorągwie i sztandary. Gorąco zapraszam dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Dzieci komunijne zapraszam w białych strojach. Serdecznie zapraszam grupy liturgiczne LSO i DSM. Bardzo dziękuję Wspólnotom, które przygotowują ołtarze za  angażowanie się w to piękne Boże dzieło. Serdecznie proszę naszych strażaków o zabezpieczenie i czuwanie nad przejściem procesji.
7.     W ciągu Oktawy Bożego Ciała Msze Święte z procesją i śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa będą o godz. 18:00.
8.     Piątek pierwszy miesiąca. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną. Adoracja i spowiedź od godz. 17.00. W Łazach Msza św. o gdz. 16.30.
9.     Sobota pierwsza miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.30.
10.                Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150 zł. Zapraszam na środę przed Bożym Ciałem godz. 8:00 Panią: Bożenę Hebda i Panów: Wojciecha Bryk, Bartłomieja Tyszka, Piotra Gądek, Tadeusza Świątek i Grzegorza Kamińskiego.
11.                Dziękuje za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje:
12.                Są aktualne czasopisma "Gość Niedzielny" i "Niedziela".
13.                W całej Polsce Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” zbiera podpisy udzielających poparcia projektowi ustawy o zmianie Kodeksu karnego oraz innych ustaw. W naszej parafii te podpisy zbierają członkowie Akcji Katolickiej. Każdy kto będzie chciał poprzeć tę akcję może to zrobić dziś i w najbliższą niedzielę. Konieczne jest podanie numeru PESEL.
14.                W minionym tygodniu liturgią pogrzebową  pożegnaliśmy śp. Helenę Kołodziej - 3 Msze Święte od uczestników pogrzebu.  "Wieczne odpoczywanie...".