Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Ogłoszenia 13.08.2023

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
PARAFIA NARODZENIA NMP W BORZĘCINIE
 13 sierpnia 2023
 
 
1.19 Niedziela Zwykła. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę z przeznaczeniem na parafialne inwestycje. Trwa miesiąc dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Polecajmy w modlitwie wszystkich uzależnionych z naszej Parafii. 
2.Wieczorne Msze św. poprzedza modlitwa różańcowa o pokój i trzeźwość dla Polaków. Zapraszam do wspólnej modlitwy. 
3.Poniedziałek - św. Maksymiliana Marii Kolbego.
4.Wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Maki Bożej Zielnej. Rocznica Cudu nad Wisłą - święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Porządek Mszy św. Niedzielny.  Poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy św. . Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie wieńców Żniwnych i procesja dziękczynna. Polecajmy Matce Bożej trwające żniwa i prace na roli.
5.Środa św. Stefana Węgierskiego - Nowenna do Matki Bożej po wieczornej Mszy św.  
6.Czwartek św. Jacka, prezbitera. Koronka do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy św.  W czwartek wyruszy już po raz 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Otoczmy modlitwą pielgrzymów z naszej parafii.
7.Najbliższa niedziela 20 zwykła.
8.Wraz z członkami Rady Parafialnej serdecznie dziękuję za zrozumienie i ofiary złożone na utrzymanie cmentarza. Zebrano kwotę 41 110 zł. Jeżeli znacznie zmniejszymy objętość i wagę odpadów to być może wystarczy na pokrycie rocznych kosztów. Jak zauważyliście trawa na terenie cmentarza jest regularnie koszona  usuwane są chwasty oraz śmieci. Praktyka pokazała, że korzystniejsze będzie dla nas segregowanie śmieci w czterech opisanych miejscach - boksach: pierwszy przeznaczony na szkło, drugi przeznaczony na wkłady ze zniczy, trzeci sztuczne kwiaty donice, flakony i inne rzeczy wykonane ze tworzywa sztucznego i czwarte miejsce przeznaczone na odpady biologiczne: trawa, ziemia i wieńce wykonane z igliwia po uprzednim usunięciu sztucznych elementów. Postarajmy się wszyscy przestrzegać zasad segregacji, tym bardziej, że boksy są dobrze oznaczone a znicze, które nie uległy zniszczeniu wykorzystajmy kolejny raz oszczędzając swoje pieniądze. Dziękuję szczególnie tym osobom, które zabierają ze sobą zużyte dekoracje nie pozostawiając na terenie cmentarza.   
 
 
 
9.Dziękuje za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary 120 zł. na kwiaty. O podjęcie tej pracy w najbliższą sobotę prosimy: Tyszka Bartłomiej, Gądek Piotr, Kapa Anna, Dudek Paweł, Pabian Kinga i Prokopek          .
10.Dziękuję za ofiary na parafialne inwestycje: 
ofiara 500 zł. - anonimowa.
11. Zapraszam do zakupu prasy katolickiej, są aktualne tygodniki: Niedziela  i Gość Niedzielny.
12. Dnia 22 sierpnia wtorek od godz. 13.30 w Ośrodku Zdrowia w Borzęcinie lekarz okulista będzie wykonywał komputerowe badanie ostrości widzenia w kierunku doboru okularów. Więcej informacji  i zapisy w rejestracji. 
13. W ostatnim tygodniu liturgią pogrzebową  pożegnaliśmy: śp. Wiesława Piętę 2 Msze święte od uczestników pogrzebu. "Dobry Jezu a nasz Panie...".

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności

Z życia Kościoła

Liturgia na dziś

RSS

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top