Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Ogłoszenia duszpasterskie - 3.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 3 września 2023

22 Niedziela Zwykła - adoracyjna. Witamy w naszej Wspólnocie Ks. Grzegorza Srokę posłanego przez ks. Bpa Ordynariusza na miejsce Ks. Marka. Ks. Grzegorz w naszej parafii swoją pracą duszpasterską obejmie między innymi: DSM, LSO i KSM. Otoczmy ks. Grzegorza naszą modlitwą i życzliwością.

Wieczorne Msze św. poprzedza modlitwa różańcowa o pokój i trzeźwość dla Polaków. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Poniedziałek - Uroczysta Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godz. 9.00. Zapraszam nasze dzieci i młodzież. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych naszym pierwszakom.

Środa Nowenna do Matki Bożej po wieczornej Mszy św.

Czwartek pierwszy miesiąca. Spowiedź przed Odpustem od godz. 17.00 do 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o powołania po wieczornej Mszy św.

Piątek - Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy św. W naszej parafii Uroczystości odpustowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o godz. 11.00. Kazania wygłosi i sumę będzie celebrował Ks. Janusz Bochenek Proboszcz Parafii pw. Św. Brata Alberta w Sosnowcu. Związany z naszą parafią przez swoich rodziców. Zapraszam, przygotujmy się przez dobrą spowiedź i zaangażowanie w procesję. Zapraszam młodzież i dorosłych do baldachimu, feretronów, sztandarów, niesienia wieńców żniwnych. Dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

Sobota druga miesiąca nabożeństwo do św. O. Pio o godz. 17.30.

Najbliższa niedziela w naszej parafii to drugi dzień Odpustu w tym wymiarze zewnętrznym. Kazania będzie głosił i sumę celebrował Dziekan naszego Dekanatu proboszcz parafii w Szczepanowie Ks. Marcin Kokoszka. Zapraszam do baldachimu, feretronów, sztandarów. Dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.

Spotkania:

- Ministranci - czwartek - 15.30

- Lektorzy - czwartek - 19.00.

- KSM - piątek 19.00. Zapraszamy na spotkanie wszystkich młodych od klasy ósmej aż do ukończenia 25 roku życia.

- DSM - sobota - 11.00. Zapraszamy także wszystkie dziewczynki, które chcą dołączyć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.

- Aspiranci - sobota - 12.00. Będzie to spotkanie dla wszystkich chłopców, którzy chcą rozpocząć służbę przy ołtarzu.

Dziękuje za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary 200 zł. na kwiaty. O podjęcie tej pracy w najbliższą sobotę prosimy: Gorczyca Piotr, Michalczewska Cecylia, Kurtyka Krystyna, Janeczek Lidia i Godwin Anna.

Dziękuję za ofiary na parafialne inwestycje anonimowym Ofiarodawcom.

Zapraszam do zakupu prasy katolickiej, są aktualne tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.

Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

- do 9 wrześniana specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

- do 18 września na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej oraz na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności

Z życia Kościoła

Liturgia na dziś

RSS

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top