Ogłoszenia 28.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

28.06.2020 Niedziela

1.     13 Niedziela zwykła. W naszej parafii na sumie Uroczystość I Komunii św..Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Różaniec o ustanie pandemii o godz. 15.30

2.     Najbliższy tydzień będziemy przeżywać jako Biały. Zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami na nabożeństwa wieczorne.

3.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18. Od przyszłej niedzieli nie będzie już w niedzielę dodatkowej Mszy św. o godz. 14.00. W Łazach i DPS Msze św. niedzielne o godz. 10.00.

4.     Nabożeństwa czerwcowe do wtorku po Mszy św. wieczornej.

5.     Poniedziałek uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. o godz.: 7.00, 11.00 i 18.00. a w Łazach o godz.17.00. Ofiary z tacy przeznaczone do dyspozycji Papieża Franciszka.

6.     Środa - dziękczynna pielgrzymka dzieci komunijnych do tronu Królowej Polski w zęstochowie. Wyjazd z pod kościoła o godz. 6.00

7.     Czwartek przed I piątkiem adoracyjny. Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Zapraszam Wspólnoty Żywego Różańca do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i zmiany tajemnic. Zapraszam młodzież kl. VII wraz z rodzicami na egzamin przed sakramentem bierzmowania o godz. 19.00 w kościele.

8.     Piątek I miesiąca. Święto św. Tomasza Apostoła. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Rejon ks. Pawła od godz. 10.00. Proszę o zgłoszenie w zakrystii chętnych na przyjęcie kapłana. Adoracja i możliwość spowiedzi od godz. 17.00 .

9.     Sobota I miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30. Proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej Wspólnotę Kała Radio Maryja.

10.             Przyszła niedziela pierwsza lipca adoracyjna.

11.             Zapraszam chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii do kościoła. Różaniec odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy zgłaszamy w zakrystii. Dziękuję Wspólnotom, które już tę modlitwę podjęły.                                                                                              

12.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

13.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

14.             Po uzyskaniu zgody Konserwatora zabytków zostały wykonane i założone w naszej świątyni dwoje zewnętrznych drzwi bocznych oraz do zakrystii. Projektował Architekt P. Andrzej Mikulski z Krakowa. Wykonał P. Stanisław Klisiewicz. Całość kosztów to suma 52 tysięcy zł. Serdecznie dziękuję P. Andrzejowi Mikulskiemu i P. Stanisławowi Klisiewiczowi za cierpliwość i rzetelność w tym dziele, którego wykonanie kosztowało trochę czasu, ale dostosowanie do architektury kościoła a zarazem funkcjonalność i efekt tego potrzebowały. Wam Drodzy Parafianie dziękuję za ofiary i polecam waszej hojności nasze prace. W najbliższym czasie planujemy wykonać nowy parking i ogrodzenie organistówki.

15.             Dziękuje za gorliwą z pełnym oddaniem pracę przy sprzątaniu kościoła i obejścia świątyni rodzicom dzieci komunijnych, złożenie ofiary 500 zł. na inwestycje, oraz zakup trzech kutych kwietników. Zapraszam na sobotę Panie: Milą Banaś, Danutę Małek, Danutę Bryg, Małgorzatę Chmioła i Pana Kazimierza Pilcha.

16.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

17.             Liturgią Pogrzebowąw minionym tygodniupożegnaliśmy Stanisława Jarosza - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, Andrzeja Badowskiego - 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu, Janinę Bach - 3 Msze św. od uczestników pogrzebu i Krystynę Budzioch - 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

Ogłoszenia 21.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

21 czerwiec 2020 Niedziela

1.     12 Niedziela zwykła.Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Różaniec o ustanie pandemii o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18. W przyszłą niedzielę z racji I Komunii dodatkowa o godz. 14.00 (nie będzie już tej Mszy św. w wakacje) w Łazach i DPS o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej.

4.     Środa uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5.     Czwartek spowiedź na zakończenie roku szkolnego a zarazem przed I piątkiem lipca od godz. 17.00. Nie Będzie spowiedzi w przyszłym tygodniu dlatego zapraszam na czwartek szczególnie dzieci.

6.     Piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego Msza św. o godz. 9.00.

7.     Sobota wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy. Spowiedź dla dzieci klas trzecich i ich bliskich przed I Komunią o godz. 9.00.

8.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.11.00. Gorąco proszę aby tę Mszę św. pozostawić dla rodzin i gości dzieci I komunijnych.

9.     Zapraszam chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii do kościoła. Różaniec odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy zgłoszamy w zakrystii. Dziękuję Wspólnotom, które już tę modlitwę podjęły.                                                                                                                                                                                                                                                        

10.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

11.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje złożone w ostatnią niedzielę na tacę i indywidualne.

12.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Sprzątnie w tym tygodniu podejmą rodzice dzieci I Komunijnych serdecznie ich zapraszam.

13.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

14.             Liturgią Pogrzebowąw minionym tygodniupożegnaliśmy Józefa Szczupała - 2 Msze św. od uczestników pogrzebu i Kazimierza Klisiewicza - 1 Msza św. od uczestników pogrzebu. Wczoraj do wieczności odszedł z naszej Wspólnoty Andrzej Badowski lat 71, pogrzeb we wtorek Msza Św. o godz. 16.30. Odszedł także Stanisław Jarosz lat 85, Msza św. pogrzebowa wtorek godz. 9.30 : "Wieczne odpoczywanie....".

Ogłoszenia 14.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

14 czerwiec 2020 Niedziela

1.     11 Niedziela Najświętszej w Oktawie Bożego Ciała. Dziś składka inwestycyjna, zaś do puszek na UJPII.Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Różaniec o ustanie pandemii o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00 z procesją. W niedzielę dodatkowa o godz. 14.00 w Łazach i DPS o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

4.     Środa wspomnienie św. Brata Alberta.

5.     Czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wianków i błogosławieństwo dzieci.

6.     Piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.     Sobota wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8.     Niedziela 12 zwykła - Diecezjalne Święto Rodziny.

9.     Pragnę zaprosić chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii do kościoła. Różaniec odmawiamy przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy proszę zgłosić w zakrystii. Dziękuję Wspólnotom, które już tę modlitwę podjęły.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

10.             Spotkania w kościele:

Uczniowie kl. III a i b wraz z rodzicami - wtorek godz. 19.00.  

Uczniowie kl. VII wraz z rodzicami - środa godz. 19.00;

Uczniowie kl. VI a i b wraz z rodzicami piątek godz. 19,00

 

11.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

12.             Dziękuję mieszkańcom rejonu I za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.

13.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

14.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Renatę Michalec, Krystynę Mika, Halinę Michalec, Kazimierę Białek i Grażynę Ciesielską.

15.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

16.             Liturgią Pogrzebowąw minionym tygodniupożegnaliśmy Marię Klisiewicz - 2 Msze św. od uczestników pogrzebu: "Wieczne odpoczywanie....".

Ogłoszenia 07.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

6 czerwiec 2020 Niedziela

1.     Niedziela Najświętszej Trójcy - Uroczystość. Dziś koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.

Msze św. popołudniu o 16.00. Różaniec o ustanie pandemii o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godz. 14.00 w Łazach i DPS o godz. 10.00.

3.     Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę o godz. 15.30 z różańcem.

4.     Poniedziałek św. Jadwigi Królowej.

5.     Czwartek Boże Ciało - święto obowiązkowe. Msze św. o godz. : 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00 w DPS o godz. 10.00 w Łazach o godz. 10.00. Po każdej Mszy św. procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszam, aby na każdej procesji były niesione sztandary i feretrony. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące. Zapraszam wszystkich parafian do uwielbienia Syna Bożego Jezusa Chrystusa obecnego w śród nas. Niech każdy stara się znaleźć swoją rolę w tym uwielbieniu.

6.     Podczas Oktawy Procesje Eucharystyczne codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po sumie.

7.     Piątek bł. Romana Sitki i Towarzyszy męczenników.

8.     Sobota św. Antoniego z Padwy.

9.     Pragnę zaprosić chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie pandemii do kościoła. Różaniec będziemy odmawiać przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy proszę zgłosić w zakrystii. Dziękuję Wspólnotom, które już tę modlitwę podjęły.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

10.             Spotkania w kościele:

Ministranci - poniedziałek godz. 17.00

Uczniowie kl. VII wraz z rodzicami - środa godz. 19.00;

Uczniowie kl. III a i b wraz z rodzicami - piątek godz. 19.00.  

11.             W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna zaś zbiórka do puszek na UJPII w Krakowie i Tarnowie.Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

12.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

13.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 120 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Barbarę Majcherkiewicz, Celinę Kordek, Martę Wójcik, Katarzynę Siudut, Marię Kwaśniak.

14.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".

15.             Zmarła wczoraj siostra z naszej Wspólnoty Maria Klisiewicz. Pogrzeb we wtorek. Msza św. o godz. 12.00. Wprowadzenie o godz. 11.30 "Dobry Jezu..."

Ogłoszenia 31.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

31 maja 2020 Niedziela

1.     Niedziela Zesłania Ducha Świętego - Uroczystość. Msze św. popołudniu o godz. 14.00 i 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

2.     Msze Św. w tygodniu o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00. W niedzielę dodatkowa o godz. 10.00 w Łazach o godz. 8.00.

3.     Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

4.     Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego:

5.     Poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. : 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 w DPS o godz. 10.00 w Łazach o godz. 17.00.

6.     Środa św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

7.     Czwartek pierwszy miesiąca adoracyjny święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Spowiedź od godz. 17.00.

8.     Piątek pierwszy miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenie chorych, którzy pragną przyjąć kapłana, do Nich udamy się w piątek. Msze św. w Łazach o godz. 16.30 i w DPS o godz. 15.00.

9.     Sobota pierwsza czerwca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30. Serdaczynie proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej Wspólnotę Koła Radio Maryja.

10.             Ponieważ obecność w świątyni nie jest obwarowana limitami pragnę zaprosić chętnych do modlitwy różańcowej o ustanie epidemii do kościoła. Różaniec będziemy odmawiać przed Mszą wieczorną o godz. 17.30. Proszę o prowadzenie modlitwy różańcowej przez poszczególne Wspólnoty Żywego Różańca. Chęć prowadzenia modlitwy proszę zgłosić w zakrystii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

11.             Spotkania w kościele:

Ministranci - wtorek godz. 17.00

Lektorzy - czwartek godz. 19.00

Uczniowie kl. VII wraz z rodzicami - środa godz. 19.00;

Uczniowie kl. VI a i VI b wraz z rodzicami - czwartek godz. 19.00.  

12.             W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i koniec okresu Komunii św. wielkanocnej.

13.             Ofiary: na inwestycje parafialne, utrzymanie Parafii, stypendia mszalne oraz inne można składać do skrzynki zawieszonej na drzwiach wahadłowych przy wejściu głównym.

14.             Dziękuję za ofiary na nasze parafialne inwestycje:

$115.             Dziękuje za pracę przy sprzątaniu kościoła i złożenie ofiary 150 zł. Zapraszam na sobotę: Panie: Wiolettę Bach, Helenę Zięba, Władysławę Guzy, Teresę Piotrowską i Pana Bogdana Mikę.

16.             Zapraszam do zakupu czasopism, aktualne tygodniki: "Niedziela", "Gość Niedzielny".W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest artykuł o Torcie Modlitwy przygotowanym dla św. Jana Pawła II przez dzieci i nasz KSM. 

17.             Liturgią pogrzebową pożegnaliśmy śp. Marię Michalec - 3 Msze od uczestników pogrzebu i śp. Janusza Banaś - 4 Msze od uczestników pogrzebu "Dobry Jezu..."

                                                                                                           

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Gorąco proszę, aby ołtarze, które w tym roku będą wokół kościoła przygotowali mieszkańcy Rejonu I :

            I Ołtarz - mieszkańcy od nr 1b Borzęcin Kazimierz Banaś do nr 15b Władysława lisiewicz .................................................................................................................

            II Ołtarz - mieszkańcy od nr .................................................... ....do nr .................................................................................................................

            III Ołtarz - mieszkańcy od numeru .............................................. do nr ....................................................................................................................

            IV Ołtarz - mieszkańcy od nr ........................................................ do nr ....................................................................................................................

 

Strona 1 z 41

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top