Kat 3/1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! 

Witam Cię pierwszoklasisto! I pewnie kogoś z Twoich rodziców, bo z pewnością ktoś Ci pomaga.

To jest chyba ta chwila,kiedy trzeba się ładnie uśmiechnąć i podziękować rodzicom za pomoc.

Ja też Wam bardzo dziekuję. Jesteście przecież pierwszymi nauczycielami wiary waszych dzieci. I nikt tak dobrze nie pokaże dzieciom Pana Boga, jak Wy wspólnie odmawiająć pacierz, czy modląc się z dzieckiem inną modlitwą. moze czytajć jakiś fragent Biblii dla dzieci. To chyba najlepsza katecheza. 

Dziś usłyszymy o tym, jak Pan Jezus wstąpił do nieba. Kiedy spotykaliśmy się jeszcze w szkole, to oglądnęliśmy film w Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. O tym, jak Pan Jezus wyszedł z grobu. Spotykał się z uczniami. A na końcu wstąpił do nieba. Jeśli nie pamiętacie tego filmu, to możecie go kiedyś oglądnąć w wolnej chwili. Kliknij tutaj

 

 

Dziś przypomimy sobie właśnie tę chwilę, kiedy Jezus idzie do swojego Ojca, do Pana Boga. Do nieba.

Posłuchajcie jak to było: kliknij tutaj.  

 

Pan Jesus wstąpił do nieba. Nie zostawił jednak uczniów samych. Powiedział, że będzie z nimi przez wszystkie dni, ąż do skończenia świata. 

 

Otwórzcie wasze ćwiczenia na stronie 87 i wytnijcie obrazki nr 10.

Co one przedstawiają? (Pismo Święte, chrzes dziecka, spowiedź i Mszę Świętą).

 

Teraz na stronie 59 wkleimy te obrazki. Ale każdy w odpowiednim miejscu. Spróbuj samodzielnie przeczytać podpisy i poszukać obrazka, który dobrze przedstawia to, co Pan jezus robi dla nas.

 

Widziesz teraz, że Pan Jezus ciągle jest z nami. jest w swoim Słowie, jest w sakramentach. Jest w chrzcie, kiedy zmywa grzech pierwodosny.jest w spowiedzi, kiedy przebacza ludziom grzechy. Komnii świętej, kiedy oddaje się nam cały. 

Ale jest także z Tobą, gdy sie modlisz. A chyba jeszcze bardziej,gdy modlicie się wspólnie. 

 

Wykjoloruj teraz obrazki, a następnie pomyśl o sytuacji, kiedy moze ogarnął cię lęk, czegoś się może przestraszyłeś? Pamiętaj, że także w takich sytuacjach Pan Jezus jest z Tobą. Dlatego podpisz swój obrazek słowami JEZU UFAM TOBIE.

Czy pamiętasz, komu Pan Jezus tak polecił podpisać swój obraz (Faustynie)? 

Teraz prosze rodziców, aby przesłali do mnie zdjęcie tej strony z ćwiczeń. Będziemy oceniać :) Można na Mesengerze lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pamiętajcie też o Drodze Krzyżowej w piątek o 15.00. Pomacham do Was :)

Pozdrawiam was i do zobaczenia. 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych.

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top