Kat 6/2

Wielki Tydzień

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach za pośrednictwem Skype:

Oglądnij uważnie film zamieszczony tutaj.

Przypomnisz sobie trochę wiadomości o Niedzieli Palmowej, ale i o całym wielkim Tygodniu.

Na stronie 77 narysuj koszyk wielkanocny. Oczywiście nie pusty:)

Zdęcie Twojego koszyka przyślijna Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pamiętaj też o modlitwie w czasie Wielkiego Tygdonia.

Kat 5/2

03.04.2020r.

IIa - 10.40

IIb - 11.40

Oglądnij film zamieszczony tutaj.

Jak wygladał wjazd Jezusa doJerozolimy?

Na jakim zwierzęciu Jezus wjechał do Jerozolimy?

Co ludzie trzymali w rękach na powitanie Pana Jezusa?

Oglądnij początek filmu (do minut 5,56 - Wielkiego Czwartku). Kliknij tutaj.

Otwórz ćwiczenia na stronie 66 i narysuj tam palmę wielkanocną.

Jeśli szukasz pomysłu na palmę, zerknij tutaj.

Zdjęcie twojej palmy wyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jeśli zrobisz prawdziwą palmę, to też chętnie zobaczę jej zdjęcie.

Kat 4/2

Klasa 2a - 02.04.2020, godz. 7.55

Klasa 2 b - 01.04.2020, godz. 7.55

Borzęcin Dolny - 30.03.2020, godz. 9.55

Jeśli nic się nie wydarzy, to połączymy się w czasie zajęć na Skype (Borzęcion Dolny na Discord). Gdyby do kogoś nie dotała informacja (link do rozmowy) lub były jakieś problemy techniczne, to proszę o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Próbę działania Skype można sobie zrobić w każdej chwili. Nie jest konieczne instalowanie Skype, ale oczywiście można to zrobić.

Materiały dla dzieci, które nie mogą połaczyćsię na Skype:

Na wcześniejszych lekcjach mówiliśmy o Ostaniej wieczerzy oraz o ofierze, którą Pan Jezus złożył.

Dziś powiemy sobie o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Oglądniemy teraz film: Kliknij tutaj.

Otwieramy ćwiczenia na stronie 75.

Samodzielnie wykonujemy ćwiczenie 1 i 2.

Zdjęcie paschału znajdziesz tutaj.

Kat 3/2

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam Was serdecznie na drugich w tym tygodniu zajęciach. Ostatnio dowiedzieliscie się trochę o siostrze Faustynie i Panu Jezusie Miłosiernym. Dziś powiemy sobie trochę o tym, jak Pan Jezus pokazuje nam to miłosierdzie. Jeszcze w szkole mówiliśmy o tym, jak Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy przemienił chleb w (...?) swoje Ciało, w wino (... ?) w swoją Krew. Mówiliśmy także o tym jak w i Welki Piątek Pan Jezus oddał za nas życie, czyli złożył siebie w ofierze.

Oglądniemy teraz film. Kliknij tutaj

Teraz już wiemy, że Pan Jezus ofiarował się za nas w Wieczerniku, na krzyżu i ofiaruje się za nas w czasie każdej Mszy świętej.

Otwórzcie ćwiczenia na stronie 72. Samodzielnie wykonajcie ćwiczenie 1, a następnie ćwiczenie 2. Jeśli masz je już zrobione ćw. 1, to idź od razu do ćwiczenia 2 na stronie 74. Nie wszystkie obrazki musisz wykolorować od razu. Możesz zrobić jeden dziś, jeden jutro i jeden pojytrze. Ale podpisy - wszystkie dziś. I ćwiczenie 2 dziś.

Na koniec prześlij do księdza zdjęcie ćwiczenia 2. Na Messengerze lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

I pamiętaj o drodze Krzyżowej w piątek.

A w niedzielę z Twoimi rodzicami postaraj się uczestniczyć we Mszy Świętej transmitowanej przez internet z Twojego Kościoła.

Pozdrawiam Cię i do zobaczenia.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kat 2/2

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Na naszych pierwszych zajęciach w tym tygodniu poznamy świętą siostrę Faustynę Kowalską.

1. Na początek oglądniemy film o naszej bohaterce. Kliknij tutaj.

Po filmie przypomnijmy sobie informacje o siostrze Faustynie. Co udało się zapamietać?

2. Rozpoczniemy też naukę Koronki do Bożego Miłosierdzia (oczywiście te dzieci, które jej jeszcze nie znają).

Weźmiemy do ręki różaniec. Pod linkiem znajduje się instrukcja, jak odmawiać Koronkę. Kliknij tutaj.

Powoli uczymy się modlitw, których dzieci jeszcze nie znają.

3.   Proszę wydrukować kolorowankę (jeśli jest taka możliwość) umieszczoną pod linkiem. Kliknij tutaj.

Zachęcam do samodzielnego wykolorowania. Zdjęcie wykolorowanego obrazka przesyłamy do księdza Mesengerze lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Jeśli nie ma możliwośći wydrukowania, to proszę (samodzielnie) narysować siostrę Faustynę lub Pana Jezusa Miłosiernego. też chętnie zobaczę :) Prosze przesłać. Nie musi być jak oryginał. Ważne, żeby samodzielnie.

4. Zachęcam do wspólnej modlitwy w waszych domach. Także Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pozdrawiam was wszystkich!

Więcej artykułów…