Kat 23/4

24.06.2020

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w katechezie za pomocą Skype:

Temat ze strony 180.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

Na podstawie przeczytanego teksty odpowiedz w zeszycie (w punktach, ale całym zdaniem) na następujące pytania:

1. Kto nauczył nas modlitwy Ojcze nasz?

2. Kto ustanowił Sankramenty?

3. Wymień sakramenty

Zdjęcie swojej notatki wyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Dziekuję za ten wspólnie spędzony czas (także w czasie zdalnego nauczania).

Życzę Ci dobrego przeżycia czasu wakacji. Niech Tobie i Twoim bliskim Pan Jezus błogosławi.

Kat 22/4

19.06.2020

Temat ze strony 177.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

1. Dlaczego świetujemy niedzielę?

2. Co powinniśmy zrobić w każdą niedzielę?

3. Które przykazania nakazują świętowanie niedzieli?

Kat 21/4

10.06.2020

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach za pomocą Skype.

Zapisz temat: Boże Ciało

Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie oddajemy cześć Panu Jezusowi pod postaciami chleba i wina. W tym  też dniu idziemy z Panem Jezusem w procesji do czterech ołtarzy.

Oglądnij film: Film

Na podstawie filmu w zeszycie odpowiedz całymi zdaniami na następujące pytania:

Kogo jest obecny pod postaciami eucharystycznego chleba i wina?

Gdzie Jezus ustanowił Eucharystię?

Po co Jezus został z nami pod postaciami chleba i wina?

Zobacz jak wyglądała procesja Bożego Ciała w zeszłym roku: zdjęcia

Kat 20/4

05.06.2020

Temat ze strony 174.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

Jako notatkę przepisz tekst "Zapamiętaj" ze stony 176.

Kat 19/4

03.06.2020

Temat ze strony 171.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

1. Co jest naszym pokarmem w drodze do nieba?

2. Co to jest Komunia święta?

3. Gdzie zapisane jest Słowo Boże?

Więcej artykułów…