Kat 5/6

W kolejnej katechezie poznamy i podejmiemy starania by zachować tradycje świadczące o naszej wierze.

- przeczytaj treść katechezy ze s. 167

- wpisz do zeszytu temat.

- narysuj kosz z potrawami wielkanocnymi przygotowany do poświęcenia.

- zapytaj rodziców lub dziadków o genezę powstania kapliczki będącej najbliższej twojego domu.

Kat 4/6

Zapraszam do zapoznania się z najnowszą historią Kościoła w Polsce, katechizm s. 163.

- przeczytaj treść katechezy,

- wpisz do zeszytu temat a pod tematem nazwiska i imiona powojennych Prymasów Polski

- ułóż krótką modlitwę, która wyrazi Twoją prośbę o to, by naród poolski zawsze strzegł i bronił swojej wiary.

Kat 3/6

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam Was na drugiej w tym tygodniu katechezie.

Dziś rozpoczniemy od krótkiego filmiku. Kliknij tutaj

Jaki był początek życia wiary bohatera tego filmu?

A jaki był poczatek twojej wiary i spotkania z Bogiem?

Pocżatkiem naszego życia z Bogiem jest chrzest święty. Czy wiesz, kto cię ochrzcił? Jeśli nie, zapytaj swoich rodziców.

To jest bardzo ważne wydarzenie.

Dziś posłuchamy o początkach wiary w naszej Ojczyźnie - w Polsce. Tak się złożyło, że chrzest Polski jest uznawany za początek naszego państwa.

Zapisz temat katechezy ze strony 131.

A następnie kolorem przepisz fragment MK 16.16 zamieszczony u gory strony 132.

Oglądnij film. Oglądając zwróć uwagę na następujące zagadnienia.

1. Kiedy odbył się chrzest Polski?

2. Czy znane jest miejsce chrztu Polski?

3. Kto przyjał wtedy chrzest?

Kliknij tutaj.

Widzisz, że sprawy były bardzo skomplikowane. Nie od razu też wszyscy mieszkańcy Polski stali się chrześcijanami. Była to jednak ta iskra wiary, która dała początek Polsce i kościołowi w naszym kraju.

Jako notatkę przepisz Zapamiętaj ze strony 133.

Zdjęcie notatki prześlij do ksiedza na Messengerze lub na mail. Klasa VI a i VI b do księdza proboszcza.

Kat 2/6

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Na naszych pierwszych zajęciach w tym tygodniu poznamy świętą siostrę Faustynę Kowalską.

1. Zeszycie zapisujemy temat katechezy: Jezu ufam Tobie

2. Teraz oglądniemy film o naszej bohaterce. Kliknij tutaj

3. W zeszycie w punktach i zawsze całym zadaniem na podstawie filmu odpowiedz na następujące pytania:

1.      Kto chciał, żeby Faustyna została siostrą zakonną?

3.      Do jakiego zgromadzenia wstąpiła Faustyna?

3.      Kto objawił się s. Faustynie?

4.      Jaki obraz Pan Jezus nakazał namalować s. Faustynie?

5.      Co symbolizują dwa promienie na obrazie?

6.      Jak nazywał się ksiądz, który spowiadał s. Faustynę?

7.      Kiedy obchodzimy święto Miłosierdzia?

4. Przypomnimy sobie teraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego - czyli modlitwę, którą Pan Jezus objawił s. Faustynie. Poniższy tekst przypomina nam, w jaki sposób modlimy się Koronką używająć różańca. Osoby, które nie znają do tej pory Koronki uczą się na pamięć poniższych modlitw.

Na początku odmawiamy:

1. Ojcze nasz

2. Zdrowaś Maryjo

3. Wierzę w Boga Ojca

Na dużych paciorkach:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach:

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Na zakończenie:

3 razy: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

3 razy: O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas – Ufamy Tobie.

Zdjęcie samodzielnie napisanej w punktach notatki przesyłamy do księdza:

2. Borzęcin Dolny przez Mesengera lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcam do wspólnej modlitwy w waszych domach. Także Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pozdrawiam was wszystkich!

Kat 1/6

Klasa VI a, VI b oraz Borzęcin Dolny

Witajcie!

Popracujemy trochę samodzielnie. Z akcentem na "samodzielnie" :)

Jesteśmy w dość wyjątkowej sytuacji. Musimy robić to co wiele osób tak lubi: być w domu. A do tego jeszcze nauczyciele zachęcają do siedzenia na necie haha

No to korzystajmy z tego czasu. Także na naukę. Więc do pracy.

1. Zapisz temat ze strony 127.

2. Kolorem przepisz cytat Mt 28,19 zamieszczony na stronie 128 u góry.

3. Czytając tekst z podręcznika (s.128-129) wypisz, kto był odpowiedzialny za głoszenie Ewangelii w Irlandii, Niemczech, Węgrzech, Francji.

4. Na podstawie porzeczytanego tekstu wypisz w punktach jak najwięcej informacji o św. Cyrylu i Metodym

5. Zrób zdjęcie swojej notatki i przyślij ją do księdza na fb lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. (Klasa VI a i VI b do ks. proboszcza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. Zadanie domowe: Zastanów się, w jaki sposób możesz głosić Ewangelię w czasie, kiedy nie możesz wychodzić z domu? Chętnie usłyszę ciekawe pomysły.

7. Na zachętę piosenka do posłuchania: