Kat 5/8, Kat 6/8

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajeciach za pośrednictewm Skype.

Zajęcia do zrealizowania 30.04.2020 i 08.04.2020.

Temat: Triduum Paschalne.

Zapoznaj się z fragmentem Ewangelii opisującym Niedzielę Palmową (Mt 21,1-11 - kliknij tutaj)  oraz opis Triduum Paschalnego (Mt 26.17-75, cały 27 oraz 28.1-15).

Zapoznaj się z tekstem z podręcznika strony 165-167.

Na podstawie tych tekstów uzupełnij tabelę opisując dzień  Wielkiego Tygodnia i wymieniajać wydarzenia z Jerozolimy oraz te, które mają miesjce w liturgii wielkiego Tygodnia.

Dzień

W Jerozolimie

W Kościele

Niedziela palmowa

Wielki czwartek

Wielki piątek

Wielka sobota

Wielkanoc

Zdjęcie uzupełnionej tabeli prosze przesłać do godziny 18.00 w dniu 08.04.2020 na Messengerze lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kat 4/8

01.04.2020, godz. 11.40

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach za pośrednictwem Skype:

Temat ze strony 125.

Na podstawie tekstu z podręcznika napisz (całym zdaniem) kiedy powstał Kościół Prawosławny, Protestancki i Anglikański.

Zapoznaj się z treścią tabeli na strnach 126-127.

Praca indywidualna:

Po zapoznaniu się z dzisiejsza katechezą napisz, który kościół wymieniony w tabeli najbardziej różni się od Kościoła Katolickiego. Podaj konkretne argumenty.

Zdjęcie swojej pracy prześłij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kat 3/8

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Witam Was wszystkich na drugiej w tym tygodniu katechezie.

Zapiszcie do zeszytu temat ze strony 119.

Dzię popracujemy z podręcznikiem. Czytając treść katechezy zapisz krótką notatkę odpowiadając na poniższe pytania:

1. Jak Polska wyróżniała się na tle krajów Eurowpy w sprawie innych wyznań?

2. Czym była Konfederacja Warszawska?

3. Kim był Piotr Skarga?

Jako zadanie zapisz treść "Zapamiętaj" ze strony 121.

Pamiętajcie o piątkowej drodze Krzyżowej i niedzielnej Eucharystii. Online: kliknij tutaj.

Mam nadzieję, że uda nam się połączyć za pomocą Skype.

Pozdrawiam Was.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Kat 2/8

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Na naszych pierwszych zajęciach w tym tygodniu przypomnimy sobie postać św. Faustyny Kowalskiej.

1. Zeszycie zapisujemy temat katechezy: Jezu ufam Tobie

2. Teraz oglądniemy film o naszej bohaterce. Kliknij tutaj

3. W zeszycie w punktach wypisujemy najważniejsze informacje na temat św. Siostry Faustyny (przynajmniej 6 informacji - minimum. Samodzielnie!)

4. Przypomnimy sobie także Koronkę do Miłosierdzia Bożego - czyli modlitwę, którą Pan Jezus objawił s. Faustynie. Poniższy tekst przypomina nam, w jaki sposób modlimy się Koronką używająć różańca. Osoby, które nie znają do tej pory Koronki uczą się na pamięć poniższych modlitw.

Na początku odmawiamy:

1. Ojcze nasz

2. Zdrowaś Maryjo

3. Wierzę w Boga Ojca

Na dużych paciorkach:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach:

Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Na zakończenie:

3 razy: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

3 razy: O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas – Ufamy Tobie.

Zdjęcie samodzielnie napisanej w punktach notatki przesyłamy do księdza przez Mesengera lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zachęcam do wspólnej modlitwy w waszych domach. Także Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pozdrawiam was wszystkich!

Poniżej Koronka z ubiegłorocznej Lednicy.

Kat 1/8

Witajcie!

Przed nami pewnie kilka lekcji online. Wiec nie tracmy czasu.

1. Do zeszystu zapiszcie temat ze strony 116.

2.  Nie mamy za bardzo innej możliwości, więc spokojnie przeczytajcie z podręcznika tekst katechezy.

3. Napisz notatkę odpowiadając w punktach na następujące pytania:

a) Co to jest "barok"?

b) Czym charakteryzuje się styl barokowy w architekturze?

c) Czym charakteryzuje się malarstwo barokowe w kościołach?

d) Wymień przynajmniej trzech malarzy okresu baroku

e) Wymień przynajmniej tzrech wielkich kompozytorów okresu baroku

Być moze zdobyta dziś wiedza przyda Ci się ... na egzaminie ;)

Zdęcie swojej notatki prosze o przesłanie do mnie do oceny na fb lub na mag2x2wp.pl.

Pamiętajcie o Drodze Krzyżowej online w piątek o 19.00 i niedzielnej Mszy Świętej - też przez internet.

A na koniec film o efektach specjalnych z mniej więcej XVII wieku.