Kat 24/8

24.06.2020

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach za pomocą Skype.

Zapisz temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości.

Przed Tobą wakacje, ale także nowa szkoła, nowy koledzy i koleżanki.

Teraz będzie to także czas próby naszej wiary, odważnego przyznawania się do Jezusa.

Pomyśl w jaki sposób będziesz mógł w nowej szkole umacniać swoją wiarę i dawać świadectwo Panu Jezusowi?

Swoje postawnowienia zapisz w zeszycie.

Zdjęcie notatki przyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">

Dziekuję za ten wspólnie spędzony czas (także w czasie zdalnego nauczania).

Życzę Ci dobrego przeżycia czasu wakacji. Niech Tobie i Twoim bliskim Pan Jezus błogosławi.

Kat 23/8

10.06.2020

Zapisz temat ze strony 177.

Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie oddajemy cześć Panu Jezusowi pod postaciami chleba i wina. W tym  też dniu idziemy z Panem Jezusem w procesji do czterech ołtarzy.

Zapoznaj sie z treścią katechezy z podręcznika.

Na podtsawie przeczytanego tekstu odpowiedz na następujace pytania:

Czym jest Eucharystia?

Co to jest Najświętszy Sakrament?

Do ilu ołtarzy udaje się procesja Bożego Ciała?

Oglądnij film: Film

Zobacz jak wyglądała procesja Bożego Ciała w zeszłym roku: zdjęcia

Kat 20/8, 21/8, 22/8

03.06.2020

05.06.2020

19.06.2020

Materiały dla uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w katechezie za pomocą Skype:

Oglądnij film (najlepiej od razu cały): Bóg nie umarł

W zeszycie odpowiedz na następujące pytania:

1. Co Ci się w tym filmie podobało?

2. Dlaczego brakuje nam odwagi w obronie wiary?

3. W jakich okolicznościach mogę świadczyć o Jezusie?

Zdjęcie swojej notatki wyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kat 18/8 i 19/8

27.05.2020, 29.05.2020

Temat: Prymas Tysiąclecia

Oglądnij film: Kardynał Stefan Wyszyński

Wypisz w zeszycie w punktach przynajmniej 10 faktów z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Kat 17/8

22.05.2020

Temat ze strony 174.

Zapoznaj się z treścią katechezy z podręcznika.

Na podstawie przeczytanego teksty odpowiedz w zeszycie (w punktach, ale całym zdaniem) na następujące pytania:

1. Kto to jest Trójca święta?

2. Przy jakim biblijnym wydarzeniu Bóg objawia się jako Trójca?

3. Kiedy obchodzimy niedzielę Trójcy Świętej?

Oglądnij film: Trójca Święta

Zadanie

Wymień przynajmniej trzy modlitwy, w których modlimy się do wszystkich osób Bożych.

Zdjęcie swojej notatki i zadania wyślij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej artykułów…