Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Przekazanie obrazu Matki Bożej Borzęcińskiej do Łazów

Przekazanie obrazu Matki Bożej Borzęcińskiej do Łazów

 

 W roku 2009, kiedy przeżyliśmy niezapomnianą uroczystość przyjęcia odnowionego obrazu Matki Bożej Borzęcińskiej, zrodziła się myśl peregrynacji kopii łaskami słynącego obrazu MBB. Ta myśl znalazła swoje dopełnienie i realizację w peregrynacji, którą podjęliśmy przed rokiem, po przeżyciu Misji Parafialnych. W czasie przygotowań i realizacji tych planów Matki z rejonu Łazów postanowiły ufundować kopię cudownego obrazu do kaplicy w Łazach. Przygotowana kopia została włączona w dar peregrynacji po parafii i została omodlona przez ok. 300 rodzin. 

 

Nadszedł czas przekazania obrazu do kaplicy w Łazach. Po przemodleniu i dyspucie została wybrana, wydaje się najlepsza data, dzień odpustu parafialnego.

 

Mieszkańcy Łazów podjęli stosowne przygotowanie, przygotowali ozdobną bryczkę i po sumie odpustowej w Borzęcinie skierowali zaproszenie i prośbę, aby łaskami słynący obraz mógł zagościć w ich kaplicy, a przez to także w ich domach.

 

Wraz z kaznodzieją i liczną grupą mieszkańców wyruszyliśmy w pielgrzymi szlak z obrazem Matki Bożej Borzęcińskiej, aby przekazać obraz. Cudowna pogoda i orszak z bryczką wiozącą obraz, popłynął niemal do Łazów. Przy kaplicy zgromadziła się liczna grupa mieszkańców; przy śpiewie i modlitwie różańcowej oraz przy biciu dzwonu obraz został wniesiony do kaplicy. Ukoronowaniem uroczystości była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem kaznodziei odpustowego, ks. Ryszarda Pluty, oraz z udziałem Proboszcza. Na koniec odmówiona modlitwa przypieczętowała uroczystość przekazania łaskami słynącego obrazu MBB. Można mieć nadzieję, że przeżyta uroczystość zapisała się trwale w umysłach mieszkańców Łazów, a szczególnie u dzieci, które ufamy, podejmą dzieło kultu i czci dla Matki Bożej Borzęcińskiej.

                                                                                     

Ks. Czesław Paszyński - proboszcz

 

 

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności

Z życia Kościoła

Liturgia na dziś

RSS

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top