• Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Pielgrzymka klas III do Starego Sącza!

14 września uczniowie ZS udali się do Starego Sącza, aby uczestniczyć w uroczystości przekazania obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II diecezji tarnowskiej przez archidiecezję krakowską. W drodze na to wydarzenie gimnazjaliści pod opieką ks. Rafała Zielonki, pp. Haliny Pudełko, Beaty Staśko, Joanny Bodzioch i Lucjana Kołodziejskiego zwiedzili również Park Etnograficzny w Nowym Sączu.

Mszy św. przewodniczył bp Jan Zając kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Eucharystię koncelebrowali abp Zygmunt Zimowski przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, bp Tadeusz Rakoczy ordynariusz diecezji bielsko – żywieckiej, biskup tarnowski Andrzej Jeż, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Wiesław Lechowicz, biskup senior Władysław Bobowski oraz prawie 300 księży.

Na początku Mszy odczytano list od Papieża Franciszka, który pozdrowił uczestników tego wydarzenia i zapewnił wszystkich o duchowej i modlitewnej łączności. Ojciec Święty życzył, by nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego było dla całej diecezji czasem szczególnej łaski - pomnożyło wiarę, obudziło w wielu sercach nadzieję i radość, zrodziło odwagę, by nieść innym, zwłaszcza zagubionym życiowo braciom ogień miłosierdzia.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż witając uczestników uroczystości powiedział, że w obliczu tego obrazu dokonało się wiele nawróceń i uzdrowień. „Przez dwa lata obraz i relikwie będą pielgrzymować po naszej ziemi pragnąc spotkać się z nami osobiście. Będą pytać o teraźniejszość i przyszłość naszych rodzin, parafii, relacji małżeńskich i sąsiedzkich" – powiedział biskup.

Do Starego Sącza przybyły pielgrzymki piesze i autokarowe oraz oazowicze z całej diecezji. Hasłem peregrynacji są słowa zaczerpnięte z hymnu Magnificat: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie" (Łk 1,50).

Obraz, który do tej pory peregrynował po archidiecezji krakowskiej, został pobłogosławiony przez papieża Benedykta XVI podczas audiencji generalnej w dniu 14 września 2011 roku.

Zródło: www.zs-borzecin.edu.pl

Foto Joanna Bodzioch

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.