• Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Pielgrzymka do stóp Matki Bożej Licheńskiej

W dniach 5-6 października grupa 27 parafian uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium w Licheniu i Gidlach. Organizatorem wyjazdu był ks. Rafał Zielonka. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzenia pierwszej stolicy Polski, a zarazem pierwszej metropolii kościelnej – Gniezna. Grupa udała się na Rynek, gdzie przewodnik opowiedział o historii miasta. Następnym punktem programu była Katedra Gnieźnieńska znajdująca się na Wzgórzu Lecha, a w niej Drzwi z XII w. przedstawiające sceny z życia św. Wojciecha, srebrny Relikwiarz tego świętego oraz dwa gotyckie portale.

W muzeum Początków Państwa Polskiego parafianie obejrzeli wystawy z filmami w technologii 3D pt. Początki państwa polskiego.
Ta atrakcyjna w formie opowieść o historii Polski i jej początkach prezentowałaponad 300 zabytków w zmodernizowanej przestrzeni. Następnie wycieczka podążyła za przewodnikiem do oddalonego o 40 km Biskupina, w którym obejrzeli Muzeum Archeologiczne wraz z tymczasowymi i stałymi wystawami. Po obiedzie w restauracji w Gąsawie wyruszono do Starego Lichenia.

O godz. 19.00 pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej przez kierownika wyjazdu ks. Rafała, a następnie w pięknym nabożeństwie połączonym z procesją z lampionami wokół Sanktuarium.

Po szybkim noclegu w pobliskim pensjonacie i śniadaniu, grupa rozpoczęła niedzielę u stóp Matki Bożej Licheńskiej uczestnicząc we Mszy św. o godz. 7.30. Zaraz po Mszy przed sanktuarium czekał na nas przewodnik, który oprowadził grupkę po bazylice, opowiadając ciekawą historię miejsca i świętych, których kaplice zwiedzaliśmy. 2 godziny czasu wolnego spędziliśmy na spacerze na Golgotę, zjedzeniu obiadu i podziwianiu panoramy Lichenia z wieży widokowej. Następnie wyruszyliśmy do Lasu Grąblińskiego, gdzie podążając dróżkami różańcowymi odprawiliśmy nabożeństwo różańcowe. Ostatnim punktem wycieczki było Sanktuarium w Gidlach. Podróż upłynęła na modlitwie oraz oglądaniu filmu pt. „Św. Siostra Faustyna”.

Tekst i zdjęcia: Joanna Bodzioch

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.