Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

XIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

XIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

10 października grupa 45 uczniów ZS uczestniczyła w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Wyjazd zorganizował Zespół Szkół w Borzęcinie, a opiekę nad młodzieżą sprawowali: ks. Rafał Zielonka, pp. Renata Sobota, Dorota Tyrcha i Joanna Bodzioch. Pielgrzymi najpierw udali się przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie uczestniczyli we Mszy św. wraz z 20 tys. przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Wszyscy uczestnicy zjazdu otrzymali pamiątkowe krzyżyki, przypinki, śpiewniki i obrazki.

O godz. 14.00 młodzież zwiedziła Muzeum Produkcji Zapałek - numer 1 na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to jedyne czynne muzeum w Europie i najstarsza fabryka zapałek w Polsce. Posiada ekspozycje: w dwóch salach wystawowych oraz w działającym zakładzie produkcyjnym - Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego SA, wykorzystującym linię technologiczną z lat 30. XX wieku. Uczniowie mogli także zakupić nietypowe zapałki w niecodziennych pudełeczkach.

Tekst i zdjęcia: Joanna Bodzioch

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Polityka prywatności

Z życia Kościoła

Liturgia na dziś

RSS

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top