Orszak Trzech Króli 2021

orszak 2021

Trzej Królowie zawitali także do Borzęcina. W tym roku nie przeszli jednak przez pałac Heroda, ani nie towarzyszył im barwny pochód parafian ze śpiewem kolęd na ustach. Przyjechali samotnie pytając tylko czasem spotkanych przez siebie ludzi: "Którędy do Betlejem". A słysząc wskazówki przechodniów przybyli do Dzieciątka Jezus w parafialnym kościele i tam złożyli swoje cenne dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Przy wejściu do świątyni okazało się jednak, że królów jest więcej niż koni, które ich przywiozły. Do Orszaku dołączyła bowiem grupa Kolędników, którzy złożyli w darze Jezusowi to wszystko, co zebrali dziś dla dzieci z krajów misyjnych.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top