Wiara i pasje, czyli rekolekcje w Koszycach Małych

Grupa 58 młodych ludzi z parafii pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie uczestniczyła w rekolekcjach, zorganizowanych przez Księży Sercanów w Domu Rekolekcyjnym w Koszycach Małych. W dniach 6-8 czerwca uczniowie klas II gimnazjum przeżywali swoje skupienie pt. „Wiem komu uwierzyłem”, pragnąc pogłębić swoją wiarę w Boga Ojca, Syna Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. 13-15 czerwca był weekendem odkrywania pasji, podczas którego trzecioklasiściodkrywali wartość życia z pasjami, które proponuje im Bóg.

Uczniowie uczestniczyli w licznych konferencjach, Mszach św. oraz spotkaniach modlitewnych, prowadzonych przez ks. Jacka Kosteczkę i ks. Bogdana Kutę SCJ. Nie zabrakło także rekreacji i odpoczynku, młodzież miała okazję zintegrować się podczas wspólnych posiłków, grilla, oglądania filmów czy rozgrywek sportowych. Ciekawym punktem programu były godziny świadectw, na które zaproszono chłopców ze wspólnoty Cenacolo oraz wychowankę domu dziecka. Poprzez prelekcję antyalkoholową opartą na przykładach własnego życia, młodzi ludzie przestrzegli uczestników rekolekcji przed alkoholem, narkotykami oraz innymi używkami. W czasie turnusów uczniowie chętnie pracowali w grupach, angażowali się w dyżury w kuchni, a także przygotowania do nabożeństw.

Wyjazdy zorganizował ks. Rafał Zielonka, a opiekę pełnili nauczyciele oraz opiekunowie młodzieży: pp. Agnieszka Kwaśniak-Wiśniewska, Joanna Bodzioch, Władysława Wieczorek i Katarzyna Kapuścińska.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Borzęcin panu Januszowi Kwaśniakowi, Proboszczom parafii w Borzęcinie Górnym i Dolnym ks. Czesławowi Paszyńskiemu i ks. Markowi Obrzutowi za wsparcie finansowe wyjazdu, a Księżom Sercanom za miłą atmosferę i ciekawe nauki rekolekcyjne.

Młodzież z opiekunami