Młodzież z Borzęcina "pączkowała" dla Afryki

DSC8712 800x533W dniach 12 i 15 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas, działającego przy Zespole Szkół w Borzęcinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki 2015". Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Kapucyni i Misje. Do akcji przystąpiły 24 cukiernie i 172 szkoły z całej Polski.

W Tłusty Czwartek wolontariusze rozprowadzali pączki, faworki i ciasta na terenie szkoły, a w niedzielę w kościele parafialnym. Wśród młodzieży i pracowników szkoły zebrano 294 zł, a dzięki hojności parafian 510,50 zł. Łącznie na konto fundacji przekazano kwotę 804,50 zł.

”W tym roku, fundusze zebrane w czasie akcji zostaną przeznaczone na kilka projektów prowadzonych przez polskich kapucynów w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Chodzi o budowę trzech szkół (w Kpakali, Dongue Yoyo i Bam) i trzech kaplic (w Bilseme, Monts de Lam, Kowone). Społeczności tych miejscowości czynnie włączą się w realizację tych projektów – przygotowanie cegieł, kamieni, piasku. Zakonnicy podkreślają, że te działania integrują miejscową ludność. Kolejny projekt dotyczy finansowania działalności Punktu Socjalnego dla Ubogich Caritas w Ngaoundaye w RŚA. Łączny koszt wszystkich projektów to ponad 400 tys. zł."

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy rozprowadzali pączki: Anecie Wesołowskiej, Natalii Wojdak, Mateuszowi Michalec, Rafałowi Kopacz, Bartoszowi Sacha, Piotrowi Kobyłeckiemu, Adrianowi Kupiec, Szymonowi Bolek, Sebastianowi Zając, Arkadiuszowi Machalskiemu, Justynie Duda, Natalii Grocholskiej, Konradowi Wieczorek, Małgorzacie Kania, Janowi Kania, Sarze Czyż, Kamili Tybon, Marzenie Wąs, Angelice Pilch, Adzie Grocholskiej, Oliwii Piotrowskiej, Kamili Olchawa, Iwonie Chmura, Karolinie Kubala, Weronice Gacoń, Faustynie Kopacz, Karolinie Hebda i Dawidowi Gacoń, oraz piekli ciasta na kiermasz szkolny: Kamilowi Pilarskiemu, Klaudii Postawa, Dominice Banaś, Justynie Duda, Reginie Pudełko, Marlenie Cieśla, Jakubowi Kuras, rodzicom Zuzanny Wójcik, Weroniki Gacoń, Martyny Pudełko, Weroniki Przepiórki i Anny Pudełko.

Opiekunowie SKC