Magnificat!

Magnificat!

     8 grudnia 2013 r. rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do    jubileuszu 650-lecia parafii pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie. Czas dziewięciomiesięcznej nowenny wypełnialiśmy modlitwą za rodziny, dzieci i młodzież, za chorych, migrantów i ludzi pracy. Był też czas modlitwy przebłagalnej i dziękczynnej. Polecaliśmy w modlitwie również naszą Ojczyznę.

           Przez miesięczną nowennę przygotowaliśmy się do świętowania jubileuszu, który z łaską Bożą, upraszaną przez wstawiennictwo naszej Patronki mogliśmy przeżyć wspaniale.

            Po trzech miesiącach od głównych uroczystości jubileuszowych przyszedł czas radosnego dziękczynienia za dar jubileuszu i otrzymane łaski. Zewnętrznym znakiem dziękczynienia będzie pamiątkowy ryngraf ze złota i srebra, które złożyli wdzięczni Czciciele Maryi – Pani na Borzęcinie.

Wspólnemu dziękczynieniu 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przewodniczył ks. inf. Władysław Kostrzewa z Tarnowa. O godz. 10.30 zgromadzili się przede wszystkim uczniowie Zespołu Szkół w Borzęcinie oraz parafianie i rodacy.

Ks. Infułat w kazaniu poświęconym czci Niepokalanej wskazywał na wartość przyjaźni z Maryją i ufne z Nią rozmowy, z pełnym oddaniem się Bogu na wzór NMP, które Maryję doprowadziły do szczytów świętości.

Po kazaniu dzieci komunijne otrzymały poświęcone medaliki, które rodzice w akcie wiary nałożyli swoim dzieciom.

Dopełnieniem uroczystości stał się poświecony ryngraf i radosny śpiew Magnificat. Oby Bóg przyjął naszą modlitwę a ufne oddanie się Maryi na następne lata niech owocuje głęboką wiarą i żywą miłością do Najświętszej Maryi Panny – Pani Borzęcińskiej.

 Ks. Czesław Paszyński

proboszcz

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top