Uroczystość Wszystkich Świętych 2013
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.
Msza św. na cmentarzu o godz. 14.00 z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. procesja, różaniec i jednorazowe wypominki.
XIII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie

10 października grupa 45 uczniów ZS uczestniczyła w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Wyjazd zorganizował Zespół Szkół w Borzęcinie, a opiekę nad młodzieżą sprawowali: ks. Rafał Zielonka, pp. Renata Sobota, Dorota Tyrcha i Joanna Bodzioch. Pielgrzymi najpierw udali się przed Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie uczestniczyli we Mszy św. wraz z 20 tys. przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Wszyscy uczestnicy zjazdu otrzymali pamiątkowe krzyżyki, przypinki, śpiewniki i obrazki.
Czytaj więcej...Pielgrzymka do stóp Matki Bożej Licheńskiej

W dniach 5-6 października grupa 27 parafian uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium w Licheniu i Gidlach. Organizatorem wyjazdu był ks. Rafał Zielonka. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzenia pierwszej stolicy Polski, a zarazem pierwszej metropolii kościelnej – Gniezna. Grupa udała się na Rynek, gdzie przewodnik opowiedział o historii miasta. Następnym punktem programu była Katedra Gnieźnieńska znajdująca się na Wzgórzu Lecha, a w niej Drzwi z XII w. przedstawiające sceny z życia św. Wojciecha, srebrny Relikwiarz tego świętego oraz dwa gotyckie portale.
Czytaj więcej...Uroczystosci odpustowe w Łazach

W niedzielę, 6 października w Łazach przeżywaliśmy odpust ku czci św. Franciszka. Uroczysta suma odpustowa rozpoczęła się o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Płatek, który również wygłosił Słowo Boże. Świętowanie zaczęliśmy od poświęcenia obejścia wokół kaplicy, które zostało niedawno oddane do użytku. Po Mszy św. tradycyjnie już odbyła się procesja, w której czciliśmy Chrystusa pod postacią chleba.
Czytaj więcej...CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00
I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA
NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00
DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE
KBS O/Szczurowa
Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001
Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin
Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Narodzenia NMP w Borzęcinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.


