Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Dnia 15 sierpnia obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Tradycji ludowej nazywana jest ona świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia podczas uroczystej Mszy świętej o godzinie 10.30 po Komunii zostały poświęcone wieńce żniwne przygotowane przez mieszkańców naszej parafii oraz wiązanki składające się z kłosów zbóż oraz różnorakich ziół i kwiatów.
W tym roku było ich aż sześc. Uroczystą Eucharystię odprawili: Ksiądz Proboszcz oraz ksiądz Piotr Boraca, kazanie wygłosił ksiądz Piotr Dydo-Rożniecki. Następnie udaliśmy się w procesji wokół świątyni. Po zakończeniu Eucharystii wykonawcy wieńców spotkali się w domu duszpasterskim na tradycyjnym kołaczu z mlekiem lub kawą.






