X n. zw. 2015 r.

Informacje duszpasterskie

X n. zwykła – 07.06.2015 r.

1. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu Nieszpory Eucharystyczne o godz. 16.00 i procesja. Wciągu tygodnia Msze św. z procesją rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Zapraszamy do licznego udziału.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek o godz. 18.00 Msza św. z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.

Mszy św. będzie przewodniczył neoprezbiter z Bielczy ks. Krzysztof Kutek.

1. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i procesję. Bóg zapłać organizatorom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wykonania pięknych i wymownych ołtarzy. Dziękujemy za przekazanie kwiatów do kościoła. Dziękujemy również wszystkim za włączenie się do przeżycia pięknej procesji.
  1. W piątek przypada Ur. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesją będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu.
  1. W sobotę w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  1. W sobotę w Tarnowie zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i Świętych Relikwii. Odpowiadając na zaproszenie ks. Biskupa zachęcamy do włączenia się w sam dzień pożegnania, bądź w dni poprzedzające; informacja na plakacie.
  1. Bóg zapłać za wczorajsze posprzątanie kościoła i ofiarę 150 zł na cele kościelne. O posprzątanie w sobotę prosimy: Maria Grzesik, Marzena Postawa, Patrycja Czernek, Danuta Nowińska, Monika Wąs.
  1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne: 200 zł – Agnieszka i Rafał Bogusz, Genowefa Makowska. Niech Bóg wynagrodzi także anonimowe ofiary.
  1. Dziękujemy za pomoc z kolejki szczególnie Pawłowi Adamskiemu za zorganizowanie pomocnika; dzięki temu mogliśmy wykonać kolejny etap prac. Bardzo dziękuję Panom: Zdzisławowi Sznajderowi i Januszowi Pudełek, którzy podjęli się prac remontowych i wykonali je sumiennie i życzliwie.
  1. Próba Scholi w sobotę o godz. 9.30; DSM – sobota, godz. 10.30.

10.Zebranie Wiejskie w miejscowości Waryś będzie w 14 czerwca br. o godz. 19.00 w Świetlicy Wiejskiej.

11. 12 czerwca br. (piątek) w Ośrodku Zdrowia w Borzęcinie będzie można wykonać komputerowe badania ostrości widzenia oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego.

12.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN

13.Od uczestników pogrzebu śp. + Marii Knap będzie odprawionych 10 Mszy św. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym …