Ogłoszenia 06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 październik 2018

1.     Dwudziesta siódma niedziela zwykła. W ramach homilii czytany jest List Konferencji Episkopatu Polski. Dziś odpust w Łazach ku czci św. Franciszka: suma o godz. 11:00. O godz. 15:00 będzie procesja różańcowa wokół kościoła z rozważaniem Tajemnic Chwalebnych. Po niej Msza Święta, serdecznie zapraszamy.

2.     W dni powszednie różaniec o godz. 17:00 po nim Msza Święta.

3.     W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej.

4.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Młodzież ędzie zbierać ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Na tacę zaś będą zbierane ofiary na nasze inwestycje. Obecnie gromadzimy fundusze na pokrycie kosztów renowacji ołtarza św. Józefa. Od wczoraj ołtarz ten jest systematycznie przewożony i montowany w naszej świątyni.

5.     Spotkania:

- ministranci i aspiranci - poniedziałek - godz. 16:00

- lektorzy - czwartek po mszy św. wieczornej

- KSM - piątek - godz. 19.00

- schola - sobota - godz. 9:30

- DSM - sobota - godz. 10:30

6.     W czwartek ks. Marek zaprasza dorosłych po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie formacyjne w Domu duszpasterskim. Będzie ono poprowadzone według programu New Pastoral. Rozpocznie się krótkim filmem, a następnie spotkanie w małych grupach. Spotkanie trwa godzinę.          Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę, ale i spotkać się w dobrym towarzystwie.

7.     Dziękuję za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150 zł.

8.     Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje

9.     W tych dniach przybędą do waszych domów przedstawiciele Rady Parafialnej i przekażą listy ofiarodawców na ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie budynków parafialnych. Ofiary składane na te cele to 40 zł. od rodziny i 30 zł. samotni. Dziękuję Wam Drodzy za te ofiary, jest to wyraz waszej troski o nasz kościół i miłości do Wspólnoty Którą tworzymy.

10.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" oraz prasa misyjna z kalendarzem. Są kalendarze rolników. Cena 25 zł.

11.             W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Edward Stąśko- 14 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz Władysława Płachno - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu. Powierzmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu.