Ogłoszenia 06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 październik 2018

PARAFIA NARODZNIA NMP W BORZĘCINIE

1.     Dwudziesta siódma niedziela zwykła. W ramach homilii czytany jest List Konferencji Episkopatu Polski. Dziś odpust w Łazach ku czci św. Franciszka: suma o godz. 11:00. O godz. 15:00 będzie procesja różańcowa wokół kościoła z rozważaniem Tajemnic Chwalebnych. Po niej Msza Święta, serdecznie zapraszamy.

2.     W dni powszednie różaniec o godz. 17:00 po nim Msza Święta.

3.     W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej.

4.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Młodzież ędzie zbierać ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Na tacę zaś będą zbierane ofiary na nasze inwestycje. Obecnie gromadzimy fundusze na pokrycie kosztów renowacji ołtarza św. Józefa. Od wczoraj ołtarz ten jest systematycznie przewożony i montowany w naszej świątyni.

5.     Spotkania:

            - ministranci i aspiranci - poniedziałek - godz. 16:00

            - lektorzy - czwartek po mszy św. wieczornej

            - KSM - piątek - godz. 19.00

            - schola - sobota - godz. 9:30

            - DSM - sobota - godz. 10:30

6.     W czwartek ks. Marek zaprasza dorosłych po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie formacyjne w Domu duszpasterskim. Będzie ono poprowadzone według programu New Pastoral. Rozpocznie się krótkim filmem, a następnie spotkanie w małych grupach. Spotkanie trwa godzinę.          Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę, ale i spotkać się w dobrym towarzystwie.

7.     Dziękuję za pracę przy sprzątaniu kościoła i ofiarę 150 zł. 

8.     Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na nasze parafialne inwestycje

9.     W tych dniach przybędą do waszych domów przedstawiciele Rady Parafialnej i przekażą listy ofiarodawców na ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie budynków parafialnych. Ofiary składane na te cele to 40 zł. od rodziny i 30 zł. samotni. Dziękuję Wam Drodzy za te ofiary, jest to wyraz waszej troski o nasz kościół i miłości do Wspólnoty Którą tworzymy.

10.             Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika "Niedziela", "Gościa Niedzielnego" oraz prasa misyjna z kalendarzem. Są kalendarze rolników. Cena 25 zł.

11.             W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Edward Stąśko- 14 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz Władysława Płachno - 4 Msze św. od uczestników pogrzebu. Powierzmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu.

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top