Pielgrzymka do Wilna

ostra brama

Pielgrzymka parafii Borzęcin do Wilna

26-29 czerwca 2019 roku

Ramowy program pielgrzymki:

Dzień 1

2.00 - wyjazd z Borzęcina. Sokółka - miejsce wydarzenia Eucharystycznego. Różanystok - Sanktuarium Matki Bożej. Studzieniczna - kaplica Matki Bożej na wyspie. Obiadokolacja

Przyjazd do Hotelu w Wilnie w godzinach wieczornych.

Dzień 2

8:00 - śniadanie. Zwiedzanie: kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu - najcenniejszy zabytek barokowy w Wilnie, Domek św. s. Faustyny Kowalskiej na Antokolu, gdzie była podyktowana koronka do Miłosierdzia Bożego, Góra Trzech Krzyży – skąd rozlega się przepiękny widok na całe Wilno, Cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński, na którym pochowana matka Marszałka J. Piłsudskiego oraz jego serce, a także inni wybitni Polacy. Wizyta u sióstr - dawna pracownia malarza E. Kazimierowskiego, gdzie był malowany obraz „Jezu Ufam Tobie“,

Msza Święta w Ostrej Bramie przed cudownym obrazem Matki Boże

Cerkiew św. Ducha (w której są pochowani trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie),   klasztor bazylianów – Cela Konrada (w której był więziony Adam Mickiewicz),  plac Ratuszowy i ratusz (w którym odbyła się premiera Halki S. Moniuszki), dzielnica żydowska, polski kościół św. Ducha,  miejsca związane z pamięcią A. Mickiewicza, J. I. Kraszewskiego i J. Słowackiego, zakątek gotycki: kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik A. Mickiewicza

17:00 Obiadokolacja, czas wolny

Dzień 3

8:00 - śniadanie. Zwiedzanie: katedra św. Stanisława z kaplicą Jagiellonów i grobowcem św. Kazimierza, pałac Prezydencki, Msza w kościele Miłosierdzia Bożego przed cudownym obrazem „Jezu Ufam Tobie“.

Przyjazd do Trok  - miasteczka zamieszkałego przez jeden z najmniejszych narodów europejskich - Karaimów. Posiłek karaimski w Tokach. Zwiedzanie zabytkowych budynków architektury karaimskiej, kenesę karaimską (od zewnątrz).  Zwiedzanie (tylko od zewnątrz) malowniczo położonego na wysepce średniowiecznego gotyckiego zamku  mającego opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. 

Rejs statkiem po jeziorze Galwe z widokiem na zamek i pałac Tyszkiewiczów. Powrót do Wilna.

Zwiedzanie: Wieża Telewizyjna. Wjazd na taras widokowy na wysokości 165 metrów.

17:00 - Obiadokolacja, czas wolny

Dzień 4

7:00 - śniadanie. Przejazd do Kowna, zwiedzanie: ruiny zamku (XIV w.), kościół św. Jerzego (jeden z najstarszych gotyckich kościołów w Kownie), ujście Wilii do Niemna, Seminarium Duchowneplac ratuszowy i ratusz, miejsca związane z pobytem A. Mickiewicza w Kownie, Dom Perkunasa (zabytek gotycki), kościół Witolda, archikatedra pw. śś. Piotra i Pawła.

Wyjazd do Polski. W miarę wolnego czasu: Wigry - Pokamedulski kompleks Klasztorny. Obiadokolacja. Powrót do Borzęcina o 2.00 w nocy.

Do wjazdu na Litwę potrzebny jest WAŻNY dowód osobisty (nie trzeba paszportu).

Noclegi zarezerwowane są w hotelu Ecotel*** w Wilnie.

Wyżywienie wliczone w cenę: 1 dzień: obiadokolacja, 2 dzień: śniadanie i obiadokolacja, 3 dzień: śniadanie i obiadokolacja, a także posiłek Karaimski w Trokach, 4 dzień: śniadanie i obiadokolacja.

Bilety wstępu wliczone w cenę: rejs statkiem w Trokach, wjazd na wieżę telewizyjną.

Koszt pielgrzymki: 300 zł i 130 euro

Przy zapisie potrzebny będzie adres i numer pesel oraz wpłata 300 zł

Euro wpłacamy w czerwcu na spotkaniu przedpielgrzymkowym.

Zapisy i wszelkie informacje u ks. Marka. (tel. 510844079)

 

 

 

Dekanalne Spotkanie Młodych w Szczepanowie

W najbliższą sobotę o 17.00 w Szczepanowie odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodych. Rozpoczniemy Eucharystią i uwielbieniem Pana Jezusa. Będzie również czas na duchową łączność z Ojcem Świętym i młodzieżą zgromadzoną w Panamie. Nie zabraknie także opłatka, życzeń i na koniec zabawy. Zapraszamy wszystkich młodych, a szczególnie osoby zaangażowane w grupach parafialnych. Do udziału zachęcamy wszystkich lektorów z parafii i prosimy ich o zabranie alby i włączenie się w uroczystą Eucharystię. Spotkanie zakończy się ok. 22.00. Zapisy na wspólny wyjazd do wtorku u ks. Marka. 
 

Bal Kolędników Misyjnych 2019

bal kolędników 2019

We wtorek 15 stycznia radośnie zakończyliśmy Misyjne Kolędowanie. Było dużo muzyki, tańca, zabaw, słodkości. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Gminnemu Ośrodkowi Kultury za organizację tego wydarzenia. 

Konkurs Kolęd 2019

konkurs koled 2019

W niedzielę 13 stycznia w naszym kościele parafialnym odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Parafię w Borzęcinie. Zapraszamy do naszej galerii. Kliknij na zdjęcie. 

Konkurs Biblijny - etap rejonowy

Etap rejonowy Konkursu Biblijnego dla szkoły podstawowej odbędzie sie 11 lutego 2019. 

Obowiązuje następujący zakrs materiału: 

1. Całość tekstu Ewangelii wg św. Mateusza (Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – Biblia Tysiąclecia – wydanie V – wersja drukowana) wraz z wprowadzeniem do Ewangelii wg św. Mateusza i wybranymi komentarzami.

2. Komentarze: Anselm Grün OSB, Ewangelie, Kraków 2009, Wydawnictwo ZNAK, s. 60-65, s. 72-76, s. 87-94, s. 106-111

Tekst powyższego komentarza można został umieszczony na stronie Kuratorium. Kliknij tutaj.

 

Strona 1 z 53

KANCELARIA PARAFIALNA

CZYNNA CODZIENNIE
W GODZ. 7.30 - 8.00

I W ŚRODĘ PO WIECZORNEJ MSZY ŚWIĘTEJ
NIECZYNNA: NIEDZIELE, ŚWIĘTA,
PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

NARZECZENI: II i IV PIĄTEK MIESIĄCA
17.00 - 19.00

DO CHORYCH O KAŻDEJ PORZE

Nr konta

KBS O/Szczurowa

Nr rachunku: 15 8591 0007 0100 0006 4015 0001

 

Adres:
Parafia Rzymskokatolicka
Pw. Narodzenia NMP
Borzęcin 592
32-825 Borzęcin

 

Gmina Borzęcin

Borzecin herb

Diecezja Tarnowska

 kuria herb

RDN

 rdn malopolska logo 3 

Go to top